STRONA GŁÓWNA | MOSURA POLSKA | LINKI | KONTAKT | GALERIA | CIEKAWOSTKI | O HODOWLI | OFERTA | AKTUALNOŚĆI | MAPA STRONY
 
#

Archiwum 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grudzień 2009

 

Obiecane zdjęcia małych Wine Red , na sesje trafił akurat osobnik z "formą wzoru" tzw hinomaru (po lewej) i tzw S-ka (po prawej) . Na pierwszy rzut oka widać na nich ciemną winna czerwień, jak u matki ze środkowego zdjęcia.

 

W prezencie gwiazdkowym otrzymalismy od raczka Cambarellus "Alabama" gromadke maluszków, z tego co wiem to jest to pierwsze czystogatunkowe rozmnożenie tego rzadkiego raczka w naszym kraju, maluszki maja już kilka dni i maja się dobrze, mamy nadzieję że spora liczba maluszków przeżyję i będziemy mogli się podzielić tym slicznym raczkiem z innymi hodowcami.

 

 

W ostatnim czasie wiele osób pytało czy że piszemy tylko o rozmnożeniach Pand czy Red Wine czy BT0 to znaczy że inne gatunki nam sie nie rozmnażają a może czy uważamy je za gorsze, otóż w naszych 52 akwariach żyje mnóstwo krewetek i co za tym idzie sporo z nich to samice które sie rozmnażają . Przy takiej ilości urodzeń stwierdzilismy że będziemy informować tylko o tych rzadkich, bo w przeciwnym razie musielibysmy czasami robić wpisy kilkakrotnie w cišgu doby. Kilka liczb i faktów niektorych gatunków dla zaspokojenia ciekawosci.

Blue Pearl stan liczebny obecnie około 300 sztuk w 3 baniakach + jakieś 100-150 sztuk maluszki urodzone w tym miesišcu, nadal około 10-15 samic nosi jajeczka. Jeśli chodzi o "crystalki" to ich populacja różnych gradacji i kolorów zamieszkuje 13 baniaków i wynosi około 500-600 sztuk, jeśli chodzi i maluszki , to u mnie "crystalki" jak i tigery mają swoje sezony na urodzenia, obecnie nadszedł kolejny po wrześniowo-październikowych i już na obecną chwile jajeczka nosi okolo 30 sztuk , ale to napewno nie koniec i myślę że w cišgu tygodnia liczba ta się przynajmniej podwoi ..... . Yellow populacja w 3 baniakach wynosi około 300 sztuk plus około 50 sztuk młodziutkich z ostatnich dni , obecnie jajeczka nosi około 10-15 samic i na koniec jeszcze może Babulti stripes z liczbą około 200 sztuk w 2 baniakach i liczbš noszących samic obecnie w granicach 20 sztuk.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Listopad 2009

 

Na początku miesiąca jedna z Pand zaczęła nosić jajeczka, co daje szanse na powiększenie stadka

 

 

Chwilke później jajeczka nosiła Wine Red (niestety nie dało się jej sfotografować z jajeczkami)

Małych zdecydowanie więcej widać po samicy Wine Red i maluchy już kilka dni po urodzeniu majš bardzo ciemny kolor czerwony, ciekawostką jest to że najwięcej jest formy S i SS czyli tak zwanego Hinomaru, po Pandzie widać kilka czarnobiałych (biały wpada w niebieski) maluszków, więc jeśli spokojnie beda sobie rosły to osobników w stadzie nieco przybędzie.

 

 

Stado BT0 (Black Tiger Diamond) także systematycznie powiększa się .

 

 

W tym miesišcu ruszyła w pełni legalnie hodowla "Garnella" ze wszystkimi potrzebnymi zezwoleniami i z wpisem do rejestru działalności gospodarczej.

 

Zaczęliśmy także sprzedaż pokarmów dla krewetek firm Mosura , Ebita , Ebikuma , Choice ....

 

 

Ilość zbiorników w hodowli wzrosła z 45 do 51 sztuk , dzięki wykorzystaniu drewnianego regału w którym krewetki były przed wakacjami , w którym zostało zalanych 6 baniaków 55 litrowych, a swój stan liczebny powiększyły dzięki kolejnym zakupom u hodowców niemieckich (Blue tiger , Black Tiger, Red Bee SSS+, Red Bee SS, także Yellow selekcjonowane z pręga, Sandhummel i Snow White) dla zwiększenia puli genów.

 

 

Nastąpiła także zmiana zamysłu odnośnie raczków - do końca roku zostaną w hodowli tylko cambarellus alabama , texanus , ninae i sp Hubs , pozostałe zostana wyprzedane a na nich miejsce przyjdą nowe krewetki.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Październik 2009

 

W tym miesiącu przywiozłem z Niemiec kolejne gatunki raczków i krewetek , niektóre z nich są pierwszy raz w naszym kraju, to bardzo rzadkie gatunki krewetek nie ukrywam że nie są tanie, ale swoim pięknem kolorów rekompensują kazdą cene.

Obecnie posiadam stadko w którym jest 7 czanych i 7 czerwonych krewetek.

 

- krewetka Kingkong

- krewetka Panda

- krewetka Wine Red i Ruby Red

Przywiozłem także raczki cambarellus Alabama, sp Hubs i Texanus