STRONA GŁÓWNA | MOSURA POLSKA | LINKI | KONTAKT | GALERIA | CIEKAWOSTKI | O HODOWLI | OFERTA | AKTUALNOŚĆI | MAPA STRONY
 
#

Archiwum 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016

 

-------------------------------------------------

 

Grudzień 2010

 

 

Od 1 stycznia ze względu na podwyżkę podatku Vat drożeją wszystkie produkty dla krewetek oferowane przez naszą hodowlę średnio o 1-1.5zł, podatek VAT dla pokarmów wzrośnie z 3 do 8%, a minerały i podłoża z 7 do 8%.

 

 

 

 

 

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia a także Nowego Roku życzymy wszystkim naszym klientom a także wszystki pasjonatom krewetek Wesołych Świąt i spełnienia wszystkich marzeń w tym Nowym 2011 Roku.

 

 

 

 

 

Tak wygląda nasz pierwszy zbiornik morski zalany kilka dni temu.

Szczegóły w dziale "Nasze morskie"

 


 

 

Zbiornik na Benibachi już zalany , zobaczymy jak sie bedzie sprawował wystartowany tylko na produktach benibachi

 

 

Obecnie mamy także świąteczną promocje na ceny większości krewetek, zapraszamy do naszych aukcji na portalu aukcyjnym Allegro - Nasze aukcje

 

 

W najbliższych dniach będziemy testować w naszej hodowli nowe podłoże dla krewetek i nowe specyfiki znanej nam już firmy Benibachi

Według producenta podłoże powinno utrzymywać około 6PH, posiada mikroelementy i składniki podnoszące odporność krewetek i można krewetki wpuszczać już po 7 dniach. Na temat własnych doświadczeń z tym podłożem napiszemy niebawem.

 

 

Koniec listopada przyniósł pomysł zmiany "krajobrazu" w salonie i pożegnaliśmy słodkowodne akwarium, które zastąpi do 10go grudnia akwarium morskie z sumpem, 0day czyli dzień w którym baniak zostanie zalany słoną wodą i będzie ułożona aranżacja z żywej skałki z Indonezji wyznaczony jest na 10ty dzień miesiąca. Na relacje z postępów zakładania a także istnienia zbiornika zapraszamy do działu "Nasze morskie".

 

 

-------------------------------------------------

 

Listopad 2010

 

 

 

W listopadzie miała miejsce także I Wystawa Krewetek i Nano-akwariów w Szczecinie.

Odnotowaliśmy tam także swój symboliczny udział w ramach małego sponsoringu. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, szkoda że kilku hodowców mimo zgłoszenia do imprezy nie przystąpiło.... Za rok jeśli będzie powtórka wystawy to bez względu na to kto będzie i kogo nie będzie Garnella będzie !

 

Kilka oznak naszej obecności .

Dziękujemy Organizatorom za pomysł i wzorową organizacje wystawy.

 

 

 

 

Pierwszy promujący naszą hodowle filmik nakręcony i zmontowany przez profesjonalną firmę w jakości HD

 

 

 

 

-------------------------------------------------

 

 

Październik 2010

 

 

Garnella wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski produktów Borneo Wild dla krewetek.

 


 

 

Od 1 listopada znajdziecie Państwo u a nas pełną ofertę hurtową i detaliczną firmy BWS (Borneo Wild) specjalnej linni dla krewetek.

W ofercie znajdą się:
- pokarmy ; Grow (na wzrost), Color (wybarwiający), Spinach (azjatycki szpinak), Barley (jęczmień) i Bebi (duże opakowanie dla maluszków)
- minerały ; Minerax (proszek mineralizujący), Minerock (skałka mineralizująca)
- uzdatniacze ; Vital (witaminy), Vigor (uodparniający), GH Up (podnosi GH)
- siateczki ; Ebi Net

 

 

W tym miesiącu nawiązaliśmy także współprace z forum "krewetkowym" na które serdecznie zapraszamy, miła rodzinna atmosfera i merytoryczne dyskusje.
Dla aktywnych forumowiczów zniżka na zakup produktów Mosury

 

Podkarpackie Forum Akwarystyczne zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym:
"Podwodne Inspiracje"

Kategorie:
1) Akwaria Roślinne
2) Akwaria Morskie
3) Akwaria Biotopowe i Ogólne
4) Nano-akwaria i Krewetkaria (maksymalnie 70 litrów)

Więcej informacji na stronie forum - tutaj

Nasza hodowla jest jednym ze sponsorów nagród => Sponsorzy

 

-------------------------------------------------

 

 

Wrzesień 2010

 

Od dziś w sprzedaży nowe pokarmy dla krewetek : Kale - pokarm 100% kapusty azjatyckiej , Golden Food - Pokarm stworzony z myślą o krewetkach Orange Eye (Blue Tiger , Red Tiger i Black Tiger BT0) a także pokarm wybarwiający dla CRS

 

 

W tym miesiącu także rozpoczeliśmy szeroką współpracę z wrocławskim sklepem zoologicznym "Filemon", który znajduje się w centrum handlowym na Placu Grunwaldzkim, współpraca obejmuje krewetki jak i specyfiki renomowanych światowych firm jak Mosura , BWS , Ebi-Ten, Ebikuma czy Ebi-Gold. W sklepie docelowo przewidziane jest 27 zbiorników z krewetkami !!!!!! , jeśli chodzi o polskie sklepowe realia to rewelacyjna ilość ,a także największy w Polsce asortyment produktów dla krewetek różnych firm , a więc można smiało "Filemona" obecnie okreslić sklepem nr 1 dla krewetkomaniaków. w 27 baniakach znajdą się nie tyko popularne krewetki jak white i blue pearl , yellow , sakura , stripes czy CRS niskich gradacji, ale także wysokie gradacje popularnych crystali A,S,SS i SSS, także wiele wariantów kolorystycznych tigera ( red , blue , black) a także rzadkie mchy które bedą świetnym uzupełnieniem bogatej oferty sklepu. Wszystkim sklepom życzymy podobnych pomysłów a póki co zapraszamy do "Filemona" we Wrocławiu.

 

 

 

Zaczynamy miesiąc od nowości krewetkowych w naszej hodowli , na początek 2 ciekawe gatunki (odmiany), które zagościły u nas, których nie ma jeszcze w Polsce. Znany wszystkim Red Tiger tym razem z Orange Eye, a także Orange Sakura utrwalona anomalia uzyskana z Red Sakury.

 

Red Tiger Orange Eye (OE)

 

 

Orange Sakura

 

Stadko Taiwan Bee "wzbogaciło" się o kilka pand z rzadkim wzorem Hinomaru , a nawet No Entry, które jest naprawdę rzadkością.

 

 

 

-------------------------------------------------

 

 

Sierpień 2010

 

W miesiącu wrześniu nastąpi podwyżka cen produktów Mosury, związane jest to z osłabieniem się złotego w ostatnich miesiącach w stosunku do dolara i jena, podwyżki także nie unikną inne produkty z Azji m.in. także Shirakura czy Ebita.

 

W wrześniu także w sprzedaży u nas kilka nowości , pojawią się nowe 2 produkty Mosury (Mosura Eros i Gravidas) więcej o tych produktach w dziale Mosura lub na stronie Mosura Polska => www.mosura.garnella.pl,

 

a także będzie w sprzedazy pokarm dedykowany specjalnie dla Blue Tigerów i Bt0 czyli dla krewetek z Orange Eye, również dla CRS będzie można zakupić pokarm wykonany 100% z azjatyckiej kapusty.

 

Miesiąc minął pod znakiem porządkowania hodowli, odbyło się sporo restartów baniaków w których nastąpiła zmiana podłoża na Ebi-gold, lub nowy żwirek, także kilka przeprowadzek i rozdzieleń dużych populacji w zbiornikach a także zmiana parametrów szczególnie przewodności elektrycznej tzw Leitwertu (z niemieckiego). Sprowadziliśmy także kilka rzadkich mchów do ich "rozmnażania" m.in Fissidensy Splachno, Nobilis i Zippelianus a także kilka innych, już niedługo w nowym dziale mchy będzie całokształtowa oferta mchów do krewetkariów. Jak już mowa o nowym dziale to także musimy pochwalić się nowym image naszej stronki co Państwo już napewno zauważyli , na której Państwo znajdziecie wiele nowych działów i więcej wiadomości a także większą galerie zdjęc które można obejrzeć w powiekszeniu i jako pokaz slajdów.

 

Dzięki wcześniejszemu zakupowi klimatyzacji do pokoju hodowli upalny miesiąc minął także bez strat hodowlanych z temperaturami w baniakach maksymalnie dochodzące do 24 stopni, więc zakup okazał się bardzo pożyteczny, gdyż słyszałem o niebotycznych temperaturach w zbiornikach z krewetkami u hodowców nawet do 30-31 stopni a co za tym idzie utratą części populacji przez wysoką temperature.

Nasze krewetki oczywiście nie zrobiły sobie wakacji i mimo przeprowadzek do innych baniaków nadal pieknie się mnożą. (na zdjeciu niżej KingKong z jajeczkami)

Obecnie stan liczebny krewetek Crystal różnych gradacji przekroczył już zdecydowanie 1000sztuk i mamy je po przeprowadzkach w 15 baniakach, oczywiście przeważająca ilość to krewetka rozmnożona w naszych akwariach, ale my także w przeciwieństwie do innych co jakiś czas przywozimy krewetki z Niemiec dla zwiększenia puli genów, co zapobiega uwstecznianiu, niektórzy w Polsce przedstawiaja to jako zarzut , ale my w przeciwieństwie do nich nie sprzedajemy krewetek przywiezionych z Niemiec a tylko potomstwo ich i naszych krewetek , które rodzi się w polskiej wodzie a nie przywożone są bezpośrednio z niemieckich hodowli które sa prowadzone w większości na wodzie deszczowej.

Przestrzegamy także przed zakupem w okazyjnych cenach od niektórych "hodowców" w Polsce ; Mosur SSS czy Double Hino SS , które niestety są odrzutem z niemieckich hodowli i są wynikiem krzyżowania gradacji S ze Snow White , krewetki te mają słabą biel a czasami po upływie kilku miesięcy tracą ją całkowicie, no i ich potomstwo także nie wygląda atrakcyjnie, nie polecamy także krzyżowania zadnych gradacji ze Snow White.

Uważajcie Państwo także na "hodowców" którzy po odbiór sprzedanych krewetek umawiają się przy centrum handlowym zamiast w miejscu hodowli, czyżby nie mieli nic do pokazania ......

My nie kupujemy tanich krewetek dla większego zysku sprzedazy my je hodujemy ku zadowoleniu własnym i naszych klientów, wszystkich którzy mają wątpliwości zapraszamy do obejrzenia naszej hodowli pod kątem ilości i jakości krewetek, a także palety pokarmów i minerałów jakie używamy.

 

Według nas prawdziwą hodowle prowadzoną z pasją poznasz gdy :

- w większości baniaków są maluszki do 5mm , czym mniejsze tym lepiej

- w większości baniaków są samice z jajeczkami , czym więcej tym lepiej

- w większości baniaków są duże ilości krewetek , czym więcej tym lepiej

- krewetki są bardzo dobrej jakości i nie wzbudzaja podejrzeń (objawy chorobowe)

- hodowla posiada zróznicowane i profesjonalne zaplecze pokarmowo-minerałowe (niekoniecznie na sprzedaż)


 

 

-------------------------------------------------

 

Lipiec 2010

 

3-dniowy upał końca czerwca był dla nas edukacyjny, po tych 3 dniach temperatura w baniakach skoczyła do 25 stopni i zwiastowało to przy dłuższym okresie gorąca temperature dużo wyższą, przy braku chłodu nocą temperatura średnio rosłaby 1 stopień na dobę. Nie czekając na potwierdzenie tego została zakupiona klimatyzacja do pomieszczenia z krewetkami i jak bardzo okazała się potrzebna teraz nikomu nie trzeba tłumaczyć ... U nas już 5 dzień upału ( dzień 33 stopni a w nocy 21 stopni) a w baniakach jest 22-24 stopnie, gdyby nie klima w zbiornikach byłaby u nas około 27-28 stopni. Wiele osób pisało i dzwoniło do nas jak sobie radzimy z problemem wysokiej temperatury w zbiornikach. Otrzymaliśmy też wiele sygnałów "utraty" krewetek przez temperature rzędu 29-30 stopni. Warto pomyśleć o tym i w przyszłości zabezpieczyć się gdyż szkoda naszych krewetek.

 

 

W tym miesiącu Garnella poleca także pierwszy plakat z krewetkami z naszej hodowli (dostępny także jako tapeta na pulpit).

 

 

W sprzedaży już także nowe 2 produkty Mosury, które serdecznie polecamy jako bardzo przydatne w hodowli

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czerwiec 2010

Czerwiec kończy się kolejnymi dwoma miotami Taiwan Bee, tym razem po całkowitej zmianie parametrów podwyższyła się zdecydowanie przeżywalność młodych.

Kilka fotek maluszków (od lewej panda prawdopodonie o formie hinomaru, Red Ruby i KingKong.

----------------------------------------

Czerwiec już na początku przyniósł sporo nowości do naszej hodowli w specyfikach dla krewetek.

Mosura w tym miesiącu wypuściła 2 nowe produkty ;

- BT-9 (Rewelacyjny bakteryjny uzdatniacz wody dla krewetek)

- Tonic Pro (Nowa ulepszona formuła produktu "Shrimp Tonic")

 

Już od 1 lipca w sprzedaży tylko u nas.

 

 

W tym czasie także Garnella rozpocznie sprzedaż pokarmów linii BorneoWild dla krewetek ; Color, Spinach, Grow i Bebi które wcześniej testowaliśmy u nas w hodowli z pozytywnym efektem. W ofercie także pojawią się minerały w postaci skałki japońskiej, która powoli i systematycznie uwalnia do wody minerały ulepszając ją, używane przez najlepszych hodowców w Japoni i na Tajwanie.

 

 

 

 

Od 1 lipca Garnella zacznie sprzedaż hurtową i detaliczną produktów Ebi-gold, a przede wszystkim podłoża dla krewetek "shrimp soil" a także pokarmów i minerałów,

 

 

 

w lipcu w ofercie także pojawi się ; Ferka - Beewick , mineraly Ebi-Ten i Leaf Corp.

 

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do zakupów detalicznych, szczegóły na naszej stronie w dziale "Oferta".

 

 

Jeśli chcesz sprzedawać w swoim sklepie produkty Mosura, Ebi-Ten, Bio-Mark, Ebi-Gold lub innych firm napisz i poproś o ofertę . Po przedstawieniu dokumentów o prowadzeniu działalności otrzymasz od nas pełną oferte.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Maj 2010

 

Miesiąc ten minął pod kątem rozbudowy populacji (szczególnie crystal black i red a także Taiwan Bee) , obecnie mamy już prawie 20 zbiorników z samym tylko Crystalem czerwonym i czarnym a także z Taiwan Bee, krewetki te są podzielone na baniaki z róznych względów (w kolejności) - kolor, gen, forma wzoru (tzw gradacja).

 

W tym miesięcu także pojawiły się nowe maluszki urodzone przez jedną z Pand (zdjęcie niżej z jajeczkami).

Zdjęcia maluszków Taiwan Bee które nie mają więcej niż 24 godziny, ewidentnie widać niebieski kolor który później zczernieje. Na zdjęciu widać małą pande , drugi osobnik na zdjęciu to będzie jakaś forma KingKonga lub bardzo wykolorowany BlueBolt. Zdjęcia nie są tak ostre jak by się chciało, ale możecie sobie wyobrazić że te maleństwa mają niecałą dobe. Na tę chwile policzyłem 12 sztuk (myślę że jest około 15sztuk) i przeważającą częścią są Pandy, ale jak widziałem jest też kilka form bez pasków a więc będą to KingKongi lub Blue Bolty.

 

Niestety część maluszków od Pandy nie przeszła pierwszych wylinek i przeżyło tylko kilka sztuk, mała przeżywalność także miotów hybryd Snow White zastonowiła mnie na tyle że pozostałe hybrydy zajajeczkowane przeniosłem do innego akwarium z podłożem Ebi-Gold i tu miła niespodzianka , gdyż maluszków urodziło się naprawde sporo i przeżyły już tydzień więc już powinno być z górki. Pocieszający po stracie dużej części miotu pand jest fakt, że kolejna samica ze stada Taiwan Bee (tym razem Red Ruby) nosi jajeczka i naturalnie trafiła już do akwarium z innym podłożem, bo uważam że tu jest przyczyna.

 

Jedna z kilku pand która przeżyła, wyraźnie widać już większe nasycenie kolorów.

 

Na zdjęciu samiczka RedRuby z widocznymi jajeczkami, na dniach powinna urodzić .....

 

 

W tym miesiącu także urodziło się kilka miotów F2 z naszych krzyżówek tibee i innych, poczekamy aż maluszki pokażą swoje kolorki i jeśli pojawią się jakieś ciekawe formy napewno pokażemy je na zdjęciach.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kwiecień 2010

 

W ostatnim czasie wiele osób pyta poprzez email i GG o krewetki tzw Taiwan Bee, jakie warunki , jakie "sukcesy", jak rozwój itp. Ze względu na to że nadal mało osób je posiada w Polsce a większość nawet ich nie miała okazji zobaczyć na żywo a do tego fakt że mieliśmy je pierwsi i obecny stan liczebny ich u nas napewno jest jeden z wiekszych lub najwiekszy w naszym kraju, to postanowiliśmy napisać kilka słów w telegraficznym w skrócie o tych pięknych krewetkach z naszej hodowli.

 

Obecnie mamy te krewetki w 2 zbiornikach, w jednym sa krewetki które przywieźliśmy w zeszłym roku, a także kilka urodzonych młodych Wine Red i Pand, stadko w tym akwarium liczy około 25-30 sztuk osobników czystej krwi Taiwan Bee, a także około 30-40 mlodych hybryd F1, gdyż w tym akwarium jest także 10 samic (Snow white, Black bee i Red Bee), dojrzałe samice Snow white F1 (Hybrydy) w ostatnim miocie urodziły 2 sztuki Wine Red. Samce F1 dla większej czystości genów odławiane są do innego zbiornika, tak by w zbiorniku zostały samce czystej krwi Taiwan bee. Tak więc cała populacja czystej krwi a także dodatkowych samic i ich potomstwa F1 i także kilku sztuk F2 liczy w tym zbiorniku około 60-70 sztuk. W drugim zbiorniku mamy niedawno przywiezione stadko młodych osobników liczące 15 sztuk, także za jakis czas dołożymy kilka samic Snow White i Black Bee.

 

Po co dokładać samice Snow White , Black czy Red Bee poza zwiększeniem populacji, otóż z tej krzyzówki (samiec KingKong czy Panda lub Red Ruby czy Wine Red) po pierwsze rodzą się młode F1 które posiadają formę wzoru minimum SS i piękną biel, ale tu nie o wygląd chodzi, z F1 w tym baniaku zostawiamy tylko samice które "dajemy" do powtórnej krzyzówki z samcami czystej krwi Taiwan Bee i wtedy w F2 mamy spore szanse uzyskania 2-3 sztuk młodych "taiwanów". U mnie jedna z samic F1 snow white urodziła 2-krotnie w F2 1-2 sztuki Wine Red, choć nie zawsze tak sie staje , gdyż druga samica F1 Snow white daje "tylko" piękne czerwone mosury.

Obecnie także jedna z Pand nosi jajeczka (to nie jest częste zjawisko) wcześniej młode albo nieprzeżywały lub zostawało ich naprawdę niewiele, mam nadzieję że obecne parametry pozwolą na utrzymanie większej ilości młodych

 

Jesli chodzi o warunki w jakich trzymamy nasze stadka Taiwan Bee:

PH 6,2 / GH 6 / Leitwert > 300 / Temp. 22 / Podłoże Ebi-gold lub RBS Shirakura / Filtracja Hamburg narożny i podżwirowa / Woda 100% osmoza + Minerały Mosury + proszek na wzrost GH /

 

 

Na zdjęciu poniżej kilkudniowa mała Panda i jedna z naszych 3 Blue piękności.

-----------------------------------------------------

Obecnie także testujemy w naszej hodowli nowe produkty na światowym rynku dla krewetek.

Minerały i pokarmy Ebi-ten i Borneo Wild (niżej na zdjęciach) a także nowy produkt dla krewetek Ferki - Bee Wick i LC - Bee Active

W testowaniu pomaga nowe stadko Taiwan Bee przywiezione kilka dni temu (na zdjęciu kilka czarnych piękności)

-------------------------------------------

 

Miesiąc kwiecień przyniósł także sesje zdjęciową naszej hodowli wykonana przez Darka Firleja do magazynu "Akwarium"(kilka fotek niżej)

 

 

a także kolejny zeszycik akwarystyczny Darka już nr 6 "Krewetki słodkowodne - grupa serrata" w którym także są zdjęcia krewetek z naszej hodowli.

-------------------------------------------

 

W dniach 9-11 w Toruniu odbyło się forum akwarystyki i terrarystyki polskiej

 

Odnotowaliśmy tam swój symboliczny udział reprezentując Toruń, mimo że był tylko jeden mały baniaczek krewetki cieszyły się dość sporym zainteresowaniem.

 

Tak wyglądał nasz symboliczny udział

 

 

Niżej na zdjęciu od lewej ; Michał "Saiqpat" z Wrocławia, Chris Lukhaup i Garnella

 

 

Chris Lukhaup światowej klasy specjalista w dziedzinie skorupiaków słodkowodnych, któremu jak widać spodobały się nasze krewetki.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Marzec 2010

 

Druga dostawa zostanie "zaopatrzona" już w polskš etykiete by uniknąć fałszerstw i dla orientacji informacyjnej o produkcie - dacie produkcji, terminie ważności itp

 

 

Przypominamy że produkty Mosura mają ważność rok lub póltorej roku od daty produkcji, a więc stare zapasy poprzedniego dystrybutora sš już jako produkty z 2008 roku - przeterminowane.

 

 

Pierwsza dostawa Mosury praktycznie rozeszła się w ciągu kilku dni i już nastepna jest w drodze.

Dystrybucją w Polsce zajęły się nastepujące podmioty : Akwarystyczny24, Rośliny Akwariowe, NaAcadamy, Akwamaniak, Diskus zoo, Atoll, McTen i Afra.

 

 

Od 1 marca Garnella jest jedynym dystrybutorem w Polsce produktów dla krewetek renomowanej firmy Mosura, chętne podmioty gospodarcze zapraszamy do współpracy.

W ciągłej sprzedaży 7 produktów firmy (pokarmy i minerały dla krewetek)

 

 

a także niemieckiej firmy produkujšcej pokarmy dla krewetek , szczegóły w naszej ofercie.

 

 

 

 

 

Z okazji I rocznicy istnienia hodowli Garnella sprawiliśmy sobie prezencik w postaci profesjonalnego logo firmy.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luty 2010

 

Luty zaczął się od powiększenia stada Taiwan Bee o kolejne 5 sztuk i zakupu między innymi Red Ruby Extreme (rzadka forma - cały czerwony) - Opis gradacji Red Ruby i KingKonga już jest gotowy w dziale "ciekawostki".

 

 

Także dwie z kilku samic Snow White które są F1 z KingKonga i Snow White noszš jajeczka, więc można się spodziewać około 20% maluszków Taiwan Bee.

 

Testujemy specyfik podnoszący tylko GH, który jest o wiele tańszy od CA+, a rezultat ten sam i do tego nie podnosi Leitwert tak drastycznie. Przywieźliśmy także do naszych baniaczków większe kawałki zeolitu i montmorillonitu.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Styczeń 2010

 

Ten miesąšc przyniosł jeszcze jeden wyjazd do nowopoznanych hodowców, który okazał się bardzo efektowny i w zakupy ale także w nową wiedze. Przywiozłem "nową krew" do mojego stada Taiwan bee (Kingkong/Panda/RedRuby/WineRed/BlueBolt), całe stadko już teraz razem z nowymi i maluszkami ma ponad 30sztuk.

Dostałem dużo tańszy zamiennik dla CA+ Shirakury podnoszšcy GH i po przetestowaniu oczywiście będzie można go u nas zamówić, dowiedziałem się także sporo na temat zbiorników z krewetkami z wodą deszczową i na wiosne eksperymentalnie wystartuja 2 baniaki na deszczówce.

 

 

Jak zwykle raz w miesiącu jeździmy do naszych zaprzyjaźnionych hodowców niemieckich z którymi dokonujemy wymiany i zakupu "świeżej krwi" , a także wymianiamy się naszymi doświadczeniami odnośnie problemów a także używania nowych specyfików dla krewetek które pojawiajš się na rynku. Z ciekawostek tego wyjazdu to jest napewno super rozmnażający sie Blue Tiger w PH 8 !! , tak więc jak widać PH to raczej pojęcie dość płynne jeśli chodzi o krewetki. Gdybym nie zmierzył sam to pewnie bym nie uwierzył ....

 

GARNELLA jedynym dystrybutorem w Polsce gotowych filtrów hamburskich niemieckiej firmy

W tym miesišcu zostaliśmy jedynym dystrybutorem w Polsce na gotowe narożne filtry hamburskie firmy Aqua-Mac, otrzymamy kilka sztuk do testowania w warunkach zbiorników z krewetkami, szczegółowe opisy znajdą Państwo w dziale "oferta" , gdzie będzie można znaleźć odpowiedniš wielkość dla siebie.

 

 

 

Jeśli chodzi o naszą hodowle to doczekaliśmy się już własnego F1 krzyżówki Red Tigera z RedBee .... , krewetka popularnie nazywana jest Tibee

 

 

 

Selekcja Yellow "super" także idzie w dobrym kierunku doczekalismy już pierwszych młodych i większość posiada te charakterystyczną"pręge", w baniaku mamy już około 40 sztuk tych krewetek i następne 2-3 sztuki noszš jajeczka, więc stado Yellow super będzie szybko się powiększać. Dodam tylko że do tego baniaka wcześniej trafiały sztuki z bardzo szeroką i widoczną pręga, jak widać na zdjęciach. Jeśli te noszace jajeczka znowu urodzą maluszki z których 80% będzie miało pręge to będzie dowód na przenoszenie genetyczne i będzie mozna już oferowac nieco inną Yellow na sprzedaż.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------