STRONA GŁÓWNA | MOSURA POLSKA | LINKI | KONTAKT | GALERIA | CIEKAWOSTKI | O HODOWLI | OFERTA | AKTUALNOŚĆI | MAPA STRONY
 
#

Archiwum 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016

 

Grudzień 2013

 

Dziś chciałbym pokazać moją selekcje Neocaridiny Bloody Marry , którą uzyskałem w zeszłym roku z Sakury Shoko a także moje nowe nabytki w postaci Neocaridiny Davidi Yellow , czasami miewałem takie pojedyczne piękne sztuki z tak dużą iloscią pigmentu ale teraz mam spore stado.

 

 

Ostatni miesiąc roku zaczniemy od nowych zdjęć naszych krewetek a także kilka nowości . Na początek Orange Rili , w dalszej kolejności TaiTibee które pokazuje nam co raz więcej możliwości wzoru , dalej PRL-ki których mamy już 3 stada w jakości którą naprawdę można się pochwalić , niżej Pinto które już nie robi takiego wrażenia jak 2 lata temu , ale to nadal wykładnik "super hodowcy" dla wielu osób ;)

 

gru1 gru2 gru3 gru4 gru5 gru8 gru9 gru10 gru6 gru7 gru11 gru12 gru13 gru14 gru15 gru16 gru17 gru18 gru19 gru20

Ostatnie rzędy to mega nowość w Polsce , krewetki Taiwan i Black Bee z Golden i White Line , przez niektórych nazywane takze "Skunk" , poza przeróżnymi nowymi formami TaiTibee to forma wzoru która zdominowała obecny rok.

gru21gru22 gru23 gru24 gru25 gru26 gru27 gru28 gru29 gru30

Dynamic Photo Gallery by VisualLightBox.com v4.0

Już za 2 tygodnie w sprzedaży II część magazynu Chrisa Lukhaupa Breeders and Keepers.
Poza Frankem Schenkem , braćmi Logemann , Markusem Hafermannem, Karin Latos , Michaelem Nadalem , Davem Framtonem znalazłem się tam także ja, co traktuje to oczywiście jako zaszczyt bycia w takim znamienitym gronie hodowców , tym bardziej że jestem pierwszym hodowcą z Polski debiutującym na łamach tego magazynu i to aż z 12 stronnym Interview ze zdjęciami krewetek.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Listopad 2013

 

1 Grudnia premiera sprzedazy nowego limitowanego produktu linii Shrimp Nature "Shrimp-mass"

 

 

Produkt "Shrimp-mass" to tzw Świąteczna uczta dla krewetek , czyli po prostu mieszanka pokarmów Shrimp Nature, w 50gramowej porcji będzie można znaleźć (nakładane losowo) Zielony, Żółty, Brązowy, Biały, Orange, Hokkaido, Moringa i inne.
Specyfiką produktu jest to że to limitowana seria około 200szt zrobiona z myślą o świętach a także zabawie którą chcemy wprowadzić dzięki temu produktowi w tym... przedświątecznym czasie.
30% produktów "Shrimp-mass" zawiera kody które niosą za sobą ponad 50 produktów Shrimp Nature a także nagrodę główną - Pełna linia produktów Shrimp Nature
Jeśli zobaczysz że w Twojej paczce w środku jest karka z kodem , wyślij kod na email: kontakt@shrimpnature.pl a my napiszemy Ci co wygrałeś i poprosimy o Twój adres w celu wysłania nagrody. (zasady zabawy na stronie shrimpnature.pl)

Życzymy wygranych i dobrej zabawy .
Shrimp Nature.

W tym czasie liczba rekomendujących polskich hodowli produkty Shrimp Nature powiększyła się o hodowle :
"Caridina" z Rzeszowa i "Krewetlandia" z Łodzi.

Opinie nowych rekomendujących na temat produtków Shrimp Nature można przeczytać na stronie www.shrimpnature.pl,
a także na facebooku https://www.facebook.com/Shrimpnature

 

 

 

 

Tym razem chciałbym pokazać fotki nowej formy krewetek TaiTibee , to bardzo ciekawa i już bardzo poszukiwana forma.

 

 

 

Patrząc na ostatnie zachowanie i metody wielu osób podszywających się za hodowców może należałoby zacząć ten miesiąc od napętniowania takich działań i może nakreślić co raz większej rzeszy kupujących krewetki sytuacje jaka ma miejsce, bo przybywa nam "hodowców" którzy przywożą krewetki z Niemiec nie do dalszego mnożenia a bezpośredniej sprzedaży , może nie byłoby nic w tym złego żeby w opisach aukcji tych krewetek była napisana prawda że są to krewetki z importu np z Niemiec , ale w tychże opisach jest pominięta prawda a wręcz mijanie się z nią i można poczytać o tym że są to krewetki z własnej hodowli ....

Znam przypadki zakupów w Niemczech i już po dwóch dniach krewetki z opisem "z własnej hodowli" pojawiły się na znanym portalu aukcjyjnym ... , choć myślę że potencjalny kupujący nawet po samej cenie potrafi już teraz ustalić kto sam rozmnaża a kto jest tylko handlującym pośrednikiem.

Ponadto dochodzi do przypadków gdzie tańsza krewetka zaczyna być sprzedawana jako droższa i to bez zadnych skrupułów.

Takie zachowania tylko szkodzą całemu środowisku i można się tylko zastanawiać co będzię dalej .....

 

W ostatnim czasie także można zauważyć (mocno akcentowaną) sztucznie pompowaną atmosferę wokół Pandy o niebieskim przebarwieniu białego koloru potocznie nazywaną Blue Panda. Kilka slów na ten temat z mojej strony. Po pierwsze to Blue Panda była bardzo popularna w zeszłym roku w Azji i na przełomie roku także w Europie , do momentu kiedy większośc znawców i hodowców krewetek doszło do wniosku że nie jest to czysta linia ( a ostatnio słowo PURE , ma bardzo duże znaczenie) bo zazwyczaj jest to krzyżówka Pandy z Blue Boltem i od jakiegoś czasu została potraktowana jako ta gorsza Panda "nieczysta". Od wielu miesięcy klasyczna Panda biało-czarna jest dużo droższa i bardzo poszukiwana że względu na czystość swojej linii a niebieska wyprzedawana jako "odpad" . Oczywiście nie można dyskutować tu o aspekcie wyglądu krewetek bo o gustach sie nie dyskutuje i jednym podoba się biało-czarna a innym czarno-niebieska panda, niestety dochodzi do tego jeszcze fakt , że "niebieskość" blue pandy takze zależna jest od parametrów wody .....

 

 

 

Październik 2013

 

 

Tradycyjnie jak co miesiąc pokazuję krewetki, tym razem maluszki TaiTibee (Piano) , moja selekcja Black Bee a także Neocaridina Green.

 

Rodzina produktów Shrimp Nature powoli się rozrasta i staje się pełną kompleksową ofertą dla hodowców krewetek , nie tylko w Polsce , mamy już dystrybucje we Francji , Rumunii a na dniach także we Włoszech

Na zdjęciu jeszcze bez najnowszych 5 produktów "Natural Series"

5 nowych produktów "Natural Series" już dostępnych w sprzedaży :

Liście Guavy , Liście Papaji , Liście Morwy , Pyłek Pszczeli i Kora Ketapangu

 

 

Miesiąc zaczynam od krótkiej relacji zdjęciowej z Miedzynarodowego turnieju krewetkowego w Neapolu. Zacznę od tego że współpraca sędziowska z Friedrichem Bitterem i Sebastianem Pratim a także z Andrea Sassi to przyjemność "wielkich lotów" a możliwość słuchania i oglądania zdjęć z wypraw Bittera to uczta dla wiedzy o krewetkach. Sam turniej Caridina Contest był na dość wysokim poziomie jesli chodzi o relalizacje a takze o zgłoszone do turnieju krewetki.

Całość poprowadzona profesjonalnie, łącznie z ogłoszeniem nagród i rozdaniem statuetek (zamiast przypominających zeszłą epokę medali), sędziowie otrzymali przepiękne tabliczki grawerowane w pudełeczku zamszowym , to wspaniała pamiątka z tej niecodziennej imprezy.

 

 

 

Wrzesień 2013

 

 

Już w następny piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej krewetkowy w Neapolu, jak już pisałem wcześniej mam zaszczyt być jednym z członków międzynarodowego jury .

 

 

Nowy profesjonalny film w jakości HD z mojej hodowli jest już dostępny.

W dziale "o hodowli" można go zobaczyć w większym okienku , zapraszam do obejrzenia.

 

 

 

Miesiąc wrzesień upływa pod znakiem turniejów krewetkowych , właśnie odbywa się jeden z dwóch włoskich miedzynarodowych contestów w Piacenzie a za 3 tygodnie jest w Neapolu, kilka tygodni poźniej jest contest austriacki w Linzu. Imprezy te charakteryzują się tym że sciąga się na nie najlepszych hodowców (moim szczęściem jest to że byłem zaproszony na wszystkie te imprezy bezpośrednio przez organizatorów, za co im dziękuję) i można zobaczyć na nich naprawdę wspaniałe krewetki , szkoda że u nas w Polsce jest zupełnie odwrotnie ......

i najważniejszym kryterium jest ....

"Ciebie lubię , Ciebie kocham a Ciebie pocałuje" ......

no cóż jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim jak na zachodzie najważniejsze będą krewetki a nie malutkie , prywatne , przyziemne , swojskie interesiki i sympatie oparte na nich.

 

Dla wszystkich tych dla których liczą się krewetki kilka fotek moich pinto

 

 

 

 

 

Wreszcie znalazłem troszkę czasu by "zrobić remont" w sklepie internetowym . Jak to przy sprawach porządkowych wiele rzeczy usunąłem , kilka zmieniłem i dodałem. Efekt końcowy jest dość dobry ..... - zapraszam do sprawdzenia www.swiatkrewetek.pl

Z nowości : w sklepie pojawiły się produkty japońskiej linii Lowkeys , nowe produkty Shrimp Nature, nowy pokarm od Shirakury,

także wiele nowych krewetek w atrakcyjnych cenach.

Od miesiąca września także nowe sporo niższe ceny na produkty Mosury.

 

Sklep jest także na facebooku => https://www.facebook.com/swiatkrewetek

 

Zapraszamy na zakupy

 

 

W połowie miesiąca powinien ukazać się filmik z mojej hodowli, póki co kilkanaście fotek naszych stad hodowlanych

 

 

 

Sierpień 2013

 

W ostatni weekend września we Włoszech przy okazji dużej imrezy NapoliAquatica odbywa się międzynarodowy turniej krewetkowy. Dzięki zaproszeniu organizatorów będę miał zaszczyt być sędzią tego turnieju razem z Sebastianem Pratim i Friedrichem Bitterem.

 

 

Miesiąc zamykam kolejną porcją zdjęć moich krewetek fotografowanych przez Chrisa Lukhaupa, więcej zdjęć robionych przez Chrisa moim krewetkom będzie można zobaczyć w II części magazynu Keepers and Breeders który powinien się ukazać pod koniec września.

Na zdjęciach krewetki TaiTibee.

 

 

Jeszcze jedna ciekawa forma krewetek Taiwan Bee , tym razem panda o formie wzoru Mosura (Tai Mosura)

tm2 tm1 tm3 tm4 tm5
Już całkiem spote stadko biega w moich akwariach tej ciekawej krewetki.Dynamic Photo Gallery by VisualLightBox.com v4.0

Twoje krewetki kupowałyby produkty Shrimp Nature

 

 

W sierpniu chciałbym pokazać wszystkim kilka nowych i dostepnych pod koniec miesiąca produktów Shrimp Nature, dojdzie 12 nowych produktów ; w doypackach pojawią się liście orzechowca, liście ketapangu, liście dębu, kulka mineralizacyjno-denitryfikująca, skałka wapienno-magnezowa i karmnik do pokarmów naturalnych. Na zdjęciu wszystkie dostępne produkty (razem z nowościami) w doypackach Shrimp Nature.

 

W butelkach 200ml dojdą płynne mikroelementy a także specyfik uzdatniający wodę kranową.

Niżej komplet produktów 2 butelkach.

Oferte całościową wzbogacą 2 pokarmy 2w1 tj Liście Papai i Liście Morwy a także pokarm Enz-amino z dwoma produktami w pałeczkach ( enzymy i bakterie a także aminokwasy) , z nowości także Fulvo dla wzbogacenia i uzdtatniania wody i Beta Glukan z witaminami dla polepszenia odporności, i Maluszek Bio z enzymami trawiennymi , bakteriami probiotycznymi i większą ilościa beta glukanu i chitosanu.

Nowości dostępne już pod koniec wakacji.

 

Chiałbym także pochwalić się moją pracą nad zieloną Neocaridiną która "wyskoczyła" z orange a także juz F3 Dark Red Sakury.

Oby dwa kolorystyczne warianty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czerwiec-Lipiec 2013

Jak zwykle co miesiąc poza informacjami z mojej hodowli także krewetki

 

4 nowości hodowlane od góry

(Caridina Aura Blue, Caridina Rote Tupfel, Neocaridina Davidi Dark Sakura i Necaridina Davidi Blue Velvet te 2 ostatnie są już u mnie jakiś czas i mają swoje F1)bv30 bv31 bv34 bv32 bv33 bv20 bv21 bv22 bv23 bv24 bv10 bv11 bv12 bv13 bv15 bv1 bv2 bv3 bv4 bv5Dynamic Photo Gallery by VisualLightBox.com v4.0

 

 

 

Zaczynamy od nadal bardzo popularnej krewetki jaką jest Pinto, jest jej co raz więcej mimo ciągłej sprzedaży za zachodnią granicę.

Crystale PRL także "rosną w siłe" i jest już ich całkiem sporo
prl27 prl20 prl21 prl22 prl24 prl25 prl23 prl29 prl26 prl28

 

 

W lipcu także dostaliśmy miłą propozycje wyłącznej sprzedaży detalicznej w Polsce japońskiej linii Lowkeys od dystrybutora europejskiego. Tak więc już na dniach w dziale Lowkeys sklepu www.swiatkrewetek.pl będzie można te produkty zakupić.

 

 

Pod koniec sierpnia produkty Shrimp Nature wzbogacą się o kolejnych kilka, będą to między innymi mikroelementy w płynie , a także pokarmy z enzymami, bakteriami i aminokwasami, dodatkowo "dwupak pokarmowy" liście papai i morwy i Maluszek Bio , kulki denitryfikująco-mineralizujące, skałki a także liście ketapangu, dębu , orzecha ..... Kilka nowych produktów a także nowe składniki są owocem nawiązania współpracy z Bernhardem Ehmerem nazywanym w Niemczech MR Sticks który robi pokarmy między innymi dla Dennerle. To wszysko i kilka innych produktów na koniec wakacji.

 

 

W sierpniu także przewidziany jest film "Garnella bez tajemnic 2" dość długo zapowiadany , tym razem mam nadzieję już nic nie stanie na przeszkodzie.

 

We wrześniu ukaże się kolejna część magazynu Keepers and Breeders, w którym na kilkunastu stronach będą pokazane także moje krewetki, niżej strona strartowa do interview ze mną a także okładka drugiej części magazynu.

 

 

 

 

Marzec - Maj 2013

 

Największym wydarzeniem tego okresu było zrealizowanie pomysłu polskiej linii produktów dla krewetek.

od 13 maja ruszyła sprzedaż pierwszej linii produktów dla krewetek w Polsce, początkowo oferowanych jest 26 produktów w grupach : wieloskładnikowe , uzupełniające jednoskładnikowe, uzupełniające w proszku , uzdatniacze i produkty naturalne. W pierwszych 3 tygodniach zostało sprzedanych ponad 1000 produktów co zdopingowało nas do cieższej pracy nad ulepszeniem pokarmów i urozmaiceniem oferty o kolejne produkty.

Obecnie testujemy pokarm z 3 naturalnymi enzymami trawiennymi , pokarm na kolor niebieski , maluszek bio z priobiotykami jak np lactobacillus acidophilus i większą ilością uodparniającego beta glukanu i chitosanem, uzdatniacz dla wody kranowej i mikroelementy dla wody RO.

Wszystkie ukażą sie pod koniec sierpnia.

Pragnę także poinformować że od 1 lipca pokarm "Czerwony" także jest wzbogacony o enzym roślinny papainę a także do składu doszły mielone pestki granatu i dzika róża która także ma dużą zawartość wybarwiaczy koloru czerwonego i pomarańczowego - likopenu i alfa i beta karotenu.

 

Rodzinne zdjęcie wszystkich produktów

 

 

 

Nowy regał już całkowicie zalany i w dużej mierze zasiedlony przez mieszkańców , przypomnę że nowy regał ze zbiornikami 22-27litrowymi powstał dla selekcjonowania i uzyskiwania ciekawych krzyżówek.

Ostatnio z wpisami na stronie jest nieco gorzej gdyż działam dość prężnie na facebooku, ale postaram się to w najbliższym czasie nieco zmienić i nadgonić "życie" na stronie.

Na początek zdjęcia - efekty moich krzyżówek co prawda F2-3 sie dopiero pojawiają ale już jest kilka ciekawych form.

Fancy Tiger - czerwono-biała forma tibee i taitibee

rotibee1 rotibee2 rotibee3 rottibee4 rotibee5Dynamic Photo Gallery by VisualLightBox.com v4.0

White Tiger ze znaczną ilością bieli forma tibee i taitibee
whitetig1 whiteti2 whitetig3 whitetig4 whitetig5

Niesamowita i bardzo ciekawa forma Taitibee , przez niektorych nazywana Harlekin , dwokolorowa.

TaiTibee które początkowo jest granatowe poźniej czarne lub czarno-granatowe z podobnej formy pochodzi forma pinto.
Krewetka fenotypem bardzo przypomina krewetki Shadow (Taiwan) , ale posiadają przeróżne formy bieli.

taitai1 taitai2 taitai3 taitai4 taitai5

 

Na koniec krzyżówkowego szaleństwa kilka ciekawych form tibee z Orange Eye (oe) , kolorystyka niesamowita, pojawiają się nawet zielone osobniki.
oee1 oee2 oee3 oee4 oee5
a także F1 z krzyżówek Tangerine (Golden) Tigera z Taiwanem lub Snow White.
tangtai1 tangtai2 tangtai3 tangtai4 tangtai5

 

 

 

Luty 2013

 

Regał już postawiony, 8 baniaków z 26 już zalane i niedługo już zasiedlą je pierwsze krewetki. W nowym regale zbiorniki będą na podłożu Ada Amazonia i BWS Shrimp Soil z filtracją podżwirową. Tym o to optymistycznym akcentem Garnella dołączyła do "elitarnego" klubu hodowców z 3 cyfrową liczbą zbiorników a liczba ich dokładnie wynosi 104 i jak zawsze to nie jest ostatnie słowo w tym temacie.
Praktycznie we wszystkich wcześniejszych 6 baniakach z krzyżówkami jest już F1 młodych, niektóre wyglądają naprawdę ciekawie. Nowy regał posłuży rozwojowi krzyżówek i selekcji jakościowej krewetek, a także zasiedlą w marcu nowi mieszkańcy z Azji ........


W ostatnich dniach pojawiły się zdjęcia moich krewetek zrobione przez światowy autorytet w dziedzinie skorupiakow jakim jest Chris Lukhaup.
Chris robi zdjęcia moim 11 krewetkom które powinny się ukazać w albumie "Breeders n keepers" w którym pojawią się krewetki europejskich hodowców który powinien ukazać się w kwietniu.
chris1 chris2 chris3 chris4 chris5
Na zdjęciach 2 krewetki - Crystal Pure Red Line i Taiwan Pinto Zebra

 

Styczeń zakończył się Championatem w Hanowerze na który pierwszy raz jechałem z boxem pełnym krewetek na sprzedaż, biorąc pod uwagę wcześniejsze wyjazdy do Hannoweru to miła odmiana.

 

 

Styczeń 2013

 

Regał już dotarł , na dniach odbieram zbiorniki i dojdzie podłoże Ady (BWS juz czeka) a także oświetlenie, filtracja i podłączenie jej już czeka.
Dzięki dodatkowym zbiornikom będę mogł zwiększyć możliwości krzyżówek a także będzie wieksze pole do popisu w selekcji, i tak napewno swój baniaczek otrzymają Red Bolty, Taiwan Pandy o formie Mosury, Fancy Tigery a także selekcja Blue Bolta , kilka sztuk selekcyjnych niżej na zdjęciach.
darkblue4 darkblue2 darkblue3 darkblue5 darkblue1

 

Przełom roku także poprawił "sprzętowość fotograficzną" , dokupiłem nowe body Sony A65 , a także nową wersje obiektywu macro Sigma 105mm, mam nadzieję że moje dość mizerne umiejętności fotograficzne nie zostaną bardzo z tyłu do sprzętu który obecnie posiadam ....

Nowy regał , zbiorniki, oświetlenie sa juz zamówione i sądzę że pod koniec miesiaca regał z 26 zbiornikami pod krzyżowki i selekcje będzie już zalany.

 

Jeśli chodzi o selekcje to już widać efekty na przykładzie moich K14 który praktycznie nie odbiegają bielą od PRL z Japonii.

 k14w3 k14w1 k14w5 k14w4 k14w2

 

White Spotted, lub Spotted Bee to jedna z najpopularniejszych obecnie krewetek ze względu na genotyp Pinto a także swoją niecodzienną urodę, u mnie już ustabilizowana linia tych krewetek przekroczyła stan liczebny 200sztuk , choć po Hanowerze jej stan uszczupli się napewno o połowę.

spotbe1 spotbe2 spotbe3 spotbe4 spotbe5

 

 

 

Bardzo popularne w Azji Blue Pandy, u mnie doczekały się wreszcie swojeo zbiornika z wysokimi gradacjami Taiwanów i wybranymi BlueBoltami

bluepan bluepan1 bluepan2 bluepan3 bluepan4 

 

W nowym roku pojawiły się dwa nowe produkty od Mosury.

PH UP do podwyższania PH np dla neocaridin i do usuwania azotu Denitro.

Oba produkty już dostępne w sprzedaży.

 

 

 

Rok zakończył się pierwszym miotem ciekawej krewetki Carbon Rili , nastepne samice noszą jajeczka więc niedlugo spodziewam się dość dużego powiększenia się stada początkowego , kilka maluszków poniżej.

 

Rok 2012 był bardzo udany dla hodowli , nadal starałem się pozyskiwać nowości krewetkowe , do zbiorników trafiły

m.in Sakura Schoko, Blue Rili/Blue Jelly, Golden (Tangerine) Tiger, Carbon Rili i oczywiście obecna duma hodowli Azjatyckie Crystale Pure Red Line -PRL-ki.
W ubiegłym roku także nastąpił w hodowli zdecydowany progres z krewetkami Taiwan Bee, których obecnie mam już kilka setek w 9 baniakach i mnożą się niesamowicie i ku dużej radości mam co raz więcej mlodych extreme i one strip których wcześniej było jak na lekarswto, wisienką na torcie są także Taiwany Pinto których popularność bije rekordy na świecie, posiadam obie formy Pinto Spotted a także Zebra. Dodam tylko że moje Red Pinto Spotted zaciekawiło nawet azjatów a proponowane ceny za nie osiągają 500euro ...... , dzięki krzyzówce Pinto z crystalem osiągnąłem także ciekawą formę crystala jaką jest Spotted Head , czyli białe kropki na głowie :) , obecnie stado liczy już ponad 200sztuk.

Progres dotyczy całej hodowli a szczególnie crystali których mam juz obecnie 35 zbiorników , po kilka setek crystali w każdym. na uwagę zasługuje selekcja Crystala Super Red która w 2 zbiornikach rośnie w oczach.
Jeśli chodzi o krzyżówki to ubiegły rok był dla mnie przełomowy w przekonaniu się że to niesamowita sprawa i już obecnie kilka ciekawych krzyżówek jest w toku , dlatego już w najblizszych tygodniach dojdą nowe zbiorniki przygotowane z myslą o krzyżówkach (17 sztuk) i hodowla będzie liczyć 101 zbiorników , co także uważam za wielki sukces , ale to napewno nie jest ostatnie slowo w tym temacie :)

W krzyżówkach mam już male początkowe sukcesy , a mianowicie jestem już bliski uzyskania własnego Pinto, pojawiły się pierwsze Fancy Tigery , a także pierwsze TaiTibee, TangTai , Snowgerine (jak nazywaja je Niemcy) ale narazie bardzo młodziutkie i na zdjęcia jeszcze poczekamy kilka tygodni.
Kolejnym ważnym punktem zeszłego roku było powstanie forum krewetkowego Shrimp.pl które przez poł roku działa zgodnie z założeniem 100% merytoryki dzięki temu że na naszym forum udało się w administracji zebrać ludzi którzy są hodowcami lub mają bardzo wiele do powiedzenia na temat krewetek, Shrimp Forum jest dobrą alternatywą do innych for krewetkowych które w ostatnich czasie stały się raczej forami plotkarsko-towarzyskimi,.

Moje dystrybucje powiększyły się o japońskie pokarmy Ebita a sieć sklepów z którymi współpracuje zdecydowanie się w ostatnim roku powiększyła.

Facebook na który się wreszcie zdecydowałem dał mi większe wyobrażenie światowych trendów krewetkowych i otworzył Garnelle na rynek zachodni prestiżowo a także komercyjnie .

Oby ten nowy 2013 nie był gorszy niż poprzedni , a wszystkim moim klientom życzę spełnienia marzeń w tym nowym 2013 roku.