STRONA GŁÓWNA | MOSURA POLSKA | LINKI | KONTAKT | GALERIA | CIEKAWOSTKI | O HODOWLI | OFERTA | AKTUALNOŚĆI | MAPA STRONY
 
#

Archiwum 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016

 

 

Lipiec, sierpień, wrzesień 2014

 

Zaplanowane w nowym pomieszczeniu będzie 100 baniaków dla samej Neocaridiny i już cześć nowych baniaków jest zasiedlona , ale to dopiero kropla tego co powinno i jest planowane .

 

Oficjalne otwarcie nowego pomieszczenia hodowli Garnella przypadło na koniec sierpnia na które przyjechało sporo moich najbliższych znajomych.

Kilka fotek z tego spotkania.

 

Jak widać na zdjęciach wręcz rodzinna atmosfera otwarcia :)

Nie ma otwarcia bez butelki szampana a takze skromnego poczęstunku .....

Poźniej oglądanie , pytania , sugestie i takie hodowlane blablabla .....

Dziękuje wszystkim za przybycie i przyjacielską atmosfere , a Marysi i Andrzejowi dodatkowo za super relacje .....

 

 

No i naturalnie w tym czasie nowe pomieszczenie hodowli Garnella zostało ukończone i rozpocżęło się po dostawieniu nowych regałów przenoszenie regałów z baniakami ze starego pomiesczenia.

Kilka fotek po przeniesieniu całości , łącznie 168 baniaków .

 

 

 

 

 

W wakacje wydałem 3 plakaty z krewetkami z hodowli Garnella , które zostały sprzedane do różnych krajów, w przyszłym roku planuje wydanie jeszcze 2 plakatów z tej serii "Shrimp By Garnella i będą to PRL i Neocaridina
Duże plakaty A2 .

 

 

 

 

Maj i Czerwiec 2014

 

Ze względu na przeprowadzkę do nowego pomieszczenia czas na update strony jest dość ograniczony , ale choć kilka zdjęć krewetek

 

 

Majowa Norymberga (Targi iNTERZOO) przyniosła mój pierwszy plakat ze zdjęciami moich krewetek zrobionych przez Chrisa Lukhaupa. Świetne zdjęcia , świetny układ no i świetne krewetki ......

Na zdjęciu wyżej z Chrisem Lukhaupem , niżej z Dilwynem Tngem (Silanem)

 

 

 

 

Maj zaczyna tegoroczną inwestycje w hodowli Garnella związaną z przeniesieniem się do nowego pomieszczenia , tym razem zamieniam 16m2 na ponad 40m2 więc będzie się wiele działo. Wstępnie nowe pomieszczenie zostanie przygotowane docelowo na 250 baniaków , a więc dojdzie około 150 zbiorników o minimalnym litrażu 50l wiekszość 70l. Już do konca czerwca nowe pomieszczenie będzie przygotowane pod kątem hydrauliki (woda , odpływ , ogrzewanie itp) , wentylacji (nowy wydajny wiatrak poza wentylacją grawitacyjną) a także estetyka kafelki na podłodze i pomalowanie ścian i sufitu. Do końca wakacji przewiduje przeniesienie dotychczasowych 108 zbiorników i klimatyzacje ze starego pomieszczenia i dostawienie 10 regalów z 60 baniakami po 70l każdy. Pozostałą ilość baniaków planuje dostawić po zasiedleniu tegorocznej 60ki więc pewnie w przyszłym roku.

 

Prace przy nowym garażu , a w starym już wszystko przygotowane na przyjazd nowych regałów i 60 zbiorników , filtracja już przygotowana.

Nowe regały już wstawione i kompletnie nowe rozwiązanie do otrzymywania wody RO. Do fitra wody Ro została dostawiona przemysłowa membrana z licznikami przepływu i miernikiem przewodności , obecnie otrzymuję wodę o przewodności 2-5uS

 

 

Marzec i Kwiecień 2014

 

W kwietniu miałem okazję odwiedzić Chrisa Lukhaupa w jego prywatnym domu, przy okazji sesji fotograficznej moich krewetek, która będzie materiałem dla plakatu który prawdopodobnie ukaże się w sprzedaży podczas InterZOO w Norymberdze. Przy okazji miałem okazje poznać Silana (Dilwyn Tng) autorytet krewetkowy z Azji.

Za zdjęciu niżej u Chrisa przed domem: Silane , Garnella i Chris.

 

Kilka fotek zrobionych przez Chrisa moim krewetkom

 

 

 

Noi mała aktualizacja krewetek.

Od góry rzędami : Black TaiTibee Skunk , Red TaiTibee Piano i skunk, SteelBlue , Taiwan Bee- Red Ruby , PRL , Red Line z Tangerine Tigera, TaiTibee , K14 Tai Mosura i Pinto

 

 

 

Luty 2014

 

W lutym grono moich dystrybucji w Polsce powiększyła linia z Tajwanu - MK BREED.

To kolejna marka poza Mosurą, BWS , Ebitą której Garnella jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

 

Sprzedaż detaliczna i hurtowa już w marcu

 

 

 

Styczeń 2014

 

Od góry :

1 rząd - Blue Tiger i Black Tiger z Orange Eye.

2 rząd - to forma która w kolorze czerwonym zajęła pierwsze miejsce od publiczności podczas Championatu w Hanowerze , przepiękne TaiTibee

3 rząd - to mało znana krewetka w naszych zbiornikach w Polsce nazywająca się White Bee

4 rząd - to ciekawe formy jakie może uzyskać Pinto

5 rząd - na samym dole Taitibee Skunk i Piano , bardzo ciekawe i rzadkie

 

 

Koniec stycznia to jak zwykle Championat krewetkowy w Hanowerze , w tym roku już po raz szósty, ale z wieloma polskimi akcentami.

W tym roku miałem zaszczyt należeć do grona sędziowskiego i wspólnie z Rolandem Dąbrowskim stanowiliśmy Polski Team sędziowski, które miał za zadanie ocenę grupy 3 ( Tiger z OE) a także prestiżowej grupy 9 (Krzyżówki , pinto , taitibee itp) . Nasza ocena najlepszych krewetek grupy 9 pokryła się z wyborem najlepszych z całego turnieju według Dennerle.

Polski Team sędziowski podczas oceniania krewetek z grupy 9 (Waldemar Kołecki i Roland Dąbrowski).

 

Krótka relacja z turnieju niemieckiej telewizji NDR na której w roli drugoplanowej także widać naszą pracę.

http://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/hallo_niedersachsen/media/hallonds19801.html

 

Poza dużym wyróżnieniem nas zaproszeniem na sędziów, bardzo dużym polskim akcentem była pierwsza prelekcja Polaka na temat krewetek - Gratuluje Rafał.

Na zdjęciu z Hanoweru : Michał Paczkowski , Roland Dąbrowski, Rafał Maciaszek i Waldemar Kołecki

 

Rok się zaczął od ukazania się II częsći magazynu Chrisa Lukhaupa "Breeders and Keepers" . Wielkim zaszczytem i docenieniem moich efektów hodowlanych była moja obecność w tej cześci obok takich znakomitości jak Michael Nadal , Karin Latos , Marcus Hafermann czy bracia Logemann.

Polecam świetne zdjęcia Chrisa Lukhaupa , a także wywiady z hodowcami a także materiał o genetyce , gradacjach , czy defromacjach krewetek.

 

 

 

Shrimp Nature po dodaniu trzech kolejnych produktów liczy już sobie 44 produkty i sprzedaż z miesiąca na miesąc rośnie - za co bardzo dziękuje !

3 nowe produkty już w sprzedaży.

- Nanno - to alga Nannochloropsis

- Werwa to wielozadaniowa formuła pokarmu z 3 szczepami bakterii , chitosanem i astaksantyna.

- Soja to pokarm uzupełniający z łusek soi (tzw snowflakes)

W lutym dojdzie do oferty profesjonalna siateczka do łapania krewetek (długość 32cm , srednica siatki 5,5cm)

 

 

 

Nowy rok zaczynam od planu przeprowadzki hodowli do większego pomieszczenia (42m2) , niestety wiąże się to ze sporą wiązaną inwestycją ,ale cóż może się uda wykonać to w tym roku , docelowo doszłoby około 80-100 baniaków 60-70litrowych.