p ok


STRONA GŁÓWNA | MOSURA POLSKA | LINKI | KONTAKT | GALERIA | CIEKAWOSTKI | O HODOWLI | OFERTA | AKTUALNOŚĆI | MAPA STRONY
 
#

W tym miejscu przekażemy Państwu rady, które mogą być pomocne w pierwszych krokach przy krewetkarium , opiszemy co używamy w naszej hodowli przy założeniu krewetkarium .

 

1. Wybór i odpowiedni dobór wielkości zbiornika opisaliśmy już w dziale O krewetkarium, więc mamy już baniak , w naszym przypadku jeden z baniaków w regale został zrestartowany i przy okazji zalewania go pokażemy Państwu jakie czynności wykonujemy i jakich produktów używamy.

2. Na kolejnym zdjęciu widać co będzie nam potrzebne do tzw wysypania podłoża .

3. Gdy zbiornik mamy już opłukany po klejeniu, lub dokładnie umyty po wcześniejszej aranżacji przystępujemy do wysypania pod podłoże następujących specyfików linii Shrimp Nature (od lewej) Werwa i Bakteria (znakomite kolonie bakterii które zadbają o stan naszej wody a także i podłoża, podnosząc odporność krewetek), Montmorillonit (to wersja w proszku japońskiego minerału, który później włożymy w postaci skałki do baniaka)

4. Nasze podłoże będzie rozsypane na powierzchni 45x40 bo takie jest dno i użyliśmy 5-7 czubatych łyżeczek i po 3-5 łyżeczek pozostałych dwóch specyfików.

5. Kiedy mamy już równomiernie rozsypane specyfiki pod podłoże , to przystępujemy do zasypania dna podłożem w naszym przypadku to aktywne azjatyckiee podłoże firmy Borneo Wild For shrimp (BWS), Optymalna wysokość podłoża to 3-4cm, w miejscu kratek filtra podżwirowego proponujemy 2cm więcej.

 

6. Na podłoże można dac jeszcze jedną małą dawkę bakterii , kładziemy po uprzednim mocnym opłukaniu skałkę mineralną BWS -Minerock 100 lub 200g i możemy pomyśleć nad filtrem, w tym przypadku będzie to filtr podżwirowy i gąbkowy podwójny.

7. Przed zalaniem wody , warto włożyć do baniaczka talerz na który będziemy wlewać wodę by nie rozproszyć podłoża, po zalaniu wodą dodajemy w zależności od potrzeby uzyskania danych parametrów. W naszym przypadku jest to baniak pod nowe krzyżówki Caridiny. Do wody (jeśli głównie jest to woda Ro) dodajemy GH od Shrimp Nature (podniesie przewodność elektryczną wody i zmineralizuje pod kątem krewetek nam jałową wodę po osmozie do odpowiedniego poziomy GH), , a także Mikro od SN które nam zmineralizuje wodę . Po zalaniu woda może jeszcze nie jest przezroczysta ale w ciągu 1-2 godziny zrobi się kryształowa.

Obydwa specyfiki są w płynie co ułatwia nam uzdatnianie w stosunku do dłużej rozpuszczających się produktów w proszku.

Po krótkim czasie woda sie krystalizuje i można także można dołożyć skałkę mineralną i mchy czy jakieś inne roślinki., a także nie należy zapominać o związkach humusowo-fulwowych i warto dodac do wody szczyptę Fulvo od Shrimp Nature a także kilka naturalnych "dostarczycieli"

 

PPoniżej , jeszcze jedna grafika pokazujaca Start zbiornika z produktami tylko linii BWS

 

 

Powodzenia