Hodowla, w gospodarstwach domowych.

W gospodarstwach domowych można czasami zauważyć hodowlę królików dla króliczego mięsa. Ma ono nietypowy smak. Mięso w sosie własnym z królika to niebiański smakołyk.

 

Inny rodzaj hodowli to gołębie, które również mogą zostać skonsumowane, jako mięso. Przygotować z nich można śląski rosół, a mięsko podać z chlebem i musztardom. Gołębie są hodowane w dużych ilościach. Jak, i oprócz królików, i gołębi popularnym sposobem jest prowadzenie kurnika. Kurnik, w którym kury i koguty maja swoje grzędy. Kury wysiadują jaja, a koguty rozmnażają. Kury oraz kurczęta są podawane do konsumpcji w najróżniejszy sposób. Faszerowane, panierowane, smażone, pieczone, gotowane oraz duszone.

Na stronach internetowych można znaleźć dziesiątki stron oferujących w sprzedaży króliki, gołębie oraz kury, pisklęta i koguty. Zakup musi odbyć się bezpośrednio, nie można przesyłać poczta lub kurierem.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że hodowla własna królików i innych zwierząt to również dogodna forma hobby. Jak i przebywanie na świeżym powietrzu.