Największe koty. Właściwe przygotowanie rasowego kota do wystawy zadbaj o to.

Jeżeli zamierzasz pokazać swojego kociego pupila na wystawie, to musisz podjąć się pewnego i konkretnego przygotowania kota do takiej wystawy.
Poniższy artykuł będzie poruszać temat – obrazujący na jakie cechy w wyglądzie kota lub jego rzeczy/ kwestię sędziowie oceniają zwierzę w trakcie imprezy wystawowej połączonej z konkursem.

Etap przygotowania kota do wystawy

Największe koty na wystawach w Polsce i za granicą- są zawsze ciekawą atrakcją i alternatywną ofertą spędzenia wolnego czasu.
Jeśli zamierzasz prezentować swojego kota na wystawach, powinieneś właściwie go do tego celu przygotować.

Trzy „złote”, najważniejsze zasady przygotowań do wystawy

-Pierwsza zasada-

Pamiętaj, dbaj regularnie o prawidłową socjalizację zachowań zwierzęcia.
Kot biorący udział w imprezie nie może bać się innych ludzi oraz pozostałych zwierząt. Kiedy jest jeszcze mały, powinieneś jako właściciel jemu zapewnić- jak najwięcej dobrego kontaktu z różnymi typami ludzi. W szczególności dorosłymi oraz dziećmi. Również warto, aby Twój kot poznawał ludzi starszych, zwierzęta różnych ras oraz te, nietypowo zachowujące pośród innych. Nigdy nie wiadomo, kogo spotkamy w czasie wystawy. Zwierzę lękliwe albo agresywne w stosunku do wszystkich i wszystkiego. Nie czarujmy się, nie łudźmy się- nie ma żadnych szans na zajęcie wysokiej lokaty.

-Druga zasada-

Najważniejsze to, aby nasz słodki mruczek od małego kocięcia był oswajany ze wszystkimi rodzajami zabiegów, z jakimi będzie obcował przed wystawą i w czasie oceny.
Przede wszystkim zapoznaj kociego pupila m.in. ze: szczotką, suszarką, obcinaczem do pazurów i każdym inny sprzętem, którego będziesz używał na wystawie. Ułatwi to Ci przygotowanie do wystawy oraz pozwoli wykonać wszystkie niezbędne zabiegi, dzięki którym Twój kot osiągnie pełnię własnego uroku osobistego.
Nie zapomnij też o przyzwyczajaniu kota do dotyku.
Ponieważ podczas wystawy, z cyklów największe koty sędzia będzie musiał sprawdzić poprawność jego budowy i zgodności z wystawowymi wymogami/ wzorcami.
Na pewno w czasie oceny przez sędziego, nie bez znaczenia pozostanie właściwie i pożądane zachowanie naszego kociego przyjaciela. W momentach, kiedy on będzie pozwalał na wszelkie manipulacje i czynności względem siebie ze strony oceniającego, przy tym zachowując pełny spokój i łagodność.

-Trzecia zasada-

Jak najwcześniej, jeśli to możliwe zacznij od przyzwyczajania posiadanego kota do częstych podróży, w tym także zmian miejsca. Co jest szczególnie ważną wymagana cechą w przypadku zwierząt, będących w naturze terytorialnymi, jak chociażby koty.
Jeżeli nie zadbasz o to od samego początku, później może okazać się to – praktycznie już niewykonalne, kiedy jakakolwiek wyprawa na wystawę nie będzie stanowić dla Twojego kota problemu.
W dodatku zestresowany kot i będący wylęknionym- nigdy nie zaprezentują się z jak najlepszej strony. Na pewno już nie tak, jakbyś sobie tego
życzył sam/a.

Kilka słów końcowych.

Dbajmy o nasze kochane mruczki, wkładając w nie maksimum serca, czasu, czyli ludzkiej uwagi.
Bądźmy odpowiedzialnymi posiadaczami ludźmi jako właściciele, skoro zdecydowaliśmy się już je przygarnąć pod nasz dach.
Koty nie są jak małe dzieci, które kiedyś wydorośleją, zwierzaki zawsze, do końca swych dni będą całkowicie zależne od nas.