Hodowla crystal red. Jakie krewetki hodować?

Zdecydowaliśmy się na hodowlę krewetek. Ale co dalej? Tak naprawdę dopiero po tej wstępnej decyzji pojawia się więcej pytań, wśród których prym wiedzie pytanie najistotniejsze, a mianowicie o to, jakie krewetki hodować?

hodowla crystal red

Istnieje tak dużo różnych gatunków i rodzin krewetek, że wybór konkretnego nie jest wcale prosty. Przed decyzją o danym gatunku, dobrze jest poczytać wiele informacji na ich temat, a najlepiej również skontaktować się i porozmawiać bezpośrednio z osobami, które już mają do czynienia z danymi krewetkami, czyli po prostu mają wprawę w ich hodowli. Dopiero taka pełna świadomość zalet, ale i wad hodowli określonych gatunków, pozwoli nam na decyzję, czy odpowiada nam hodowla crystal red czy też może innego rodzaju tych morskich zwierzątek.

Weźmy pod uwagę, że różne gatunki charakteryzują się innymi wymaganiami i potrzebami, dlatego też jedne krewetki hoduje się łatwiej niż inne. Ale na które z nich najlepiej się zdecydować – tę decyzję pozostawiamy już Wam. Zastanówcie się konkretnie, sprawdźcie wszystkie „za” i „przeciw”, a dopiero potem podejmijcie odpowiedzialną decyzję.