Mosura ph down, mosura tds up. Kryjówki i akcesoria dla krewetek

Warto wiedzieć, że oprócz odpowiedniego podłoża, wody czy odpowiednio zbilansowanego pokarmu, minerałów i suplementów, krewetki wymagają również w akwarium kilku akcesoriów i dodatków, w tym na przykład kryjówek. Jest to niezbędne do ich prawidłowego i zdrowego wzrostu oraz po prostu życia.

mosura ph down

Krewetkarium z odpowiednio oczyszczoną i przefiltrowaną dzięki mosura ph down wodą, wymaga również posiadania chociaż jednej kryjówki, w której mogą się schować krewetki po zrzuceniu pancerza. Warto wiedzieć, że zanim pancerz na nowo stwardnieje, jest on niezwykle wrażliwy, do tego stopnia, że jakiekolwiek niepotrzebne, nawet delikatne dotknięcie, może spowodować zgon krewetki.

mosura tds up

Dlatego też miejsca, w którym krewetka może się na ten czas schować, jest dla niej tak samo ważne, jak dobrej jakości podłoże, woda przefiltrowana przez mosura tds up czy wysokoenergetyczny pokarm.

Oprócz kryjówek, na przykład specjalnych korzeni, dobrze jest umieścić także mchy akwariowe i parę innych roślinek. Wpływają one dobroczynnie na usuwanie z wody związków fosforu oraz azotu, które są szkodliwe dla zwierzaków. Mogą także stanowić dodatkowe kryjówki dla krewetek.