Najciekawsze rasy małych psów z włosem dla alergików

Miłośników psów nie brakuje w żadnym kraju na świecie. Od wieków te zwierzęta towarzyszyły ludziom w ich życiu, były ich wiernymi towarzyszami zabaw i aktywności fizycznej. Niektóre psy są psami obronnymi, inne pełnią raczej funkcję towarzyską. Z pewnością te najmniejsze z ras psów idealnie nadają się do warunków domowych i do towarzyszenia człowiekowi przez cały jego dzień. Nie ma się więc czemu dziwić, że jest tyle zwolenników małych psich ras.

Sierść która uczula

Sporą wadą psów jest to, że większość ras ma sierść, która nie tylko wypada i jest w całym domu ale też może uczulać domowników. Na szczęście są też takie rasy psów, które ze względu na to, że posiadają włosy a nie sierść, to nie uczulają one swoich właścicieli. Wśród nich jest wiele psich maluchów, którym warto się bliżej przyjrzeć. Zwykle psy, które mają włosy, nie tracą ich przez cały rok. Przez to ich pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Do tego głaskanie psa z włosami jest bardzo przyjemne, wyglądają one też bardzo efektownie i ładnie. Należy jedynie pamiętać, że takie włosy u psa trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować, poprzez strzyżenie i mycie.

Rasy małych psów z włosem

Wszystkie rasy małych psów z włosem mają swoich miłośników. Do najpopularniejszych tego typu psów można zdecydowanie zaliczyć maltańczyka, yorka, sznaucera, shih tzu, pudla i bichon frise. Te rasy to tak zwane pieski pokojowe, które ładnie wyglądają, nie zajmują dużo miejsca i są łatwe w wychowaniu. Wszystkie one mają włosy zamiast kłopotliwej sierści, co ich właściciele szczerze doceniają. Warto jednak pamiętać o jednej istotnej kwestii, jako że psy z włosami nie mają podszerstka i dlatego nie są w pełni chronione przed zimnem. W takim wypadku trzeba pieski zaopatrzyć w specjalne ubranka zimowe, które uchronią je przed przemarznięciem.

Przyjemność z posiadania małego pieska

Małe pieski zwykle są niegroźne i bardzo przyjemne. Chętnie się bawią, spacerują i biegają po dworze. Są wiernymi towarzyszami zabaw dla dorosłych i dzieci. To, że posiadają włosy zamiast sierści jest ich dodatkowym atutem. Uczulenie na psią sierść jest przykre i męczące, zwykle trzeba psa oddać komuś innemu, bo objawy alergii są bardzo ciężkie. W przypadku psów z włosami nie ma takich problemów. Dlatego warto zdecydować się właśnie na takiego pieska, bo będzie on doskonałym towarzyszem, który nie nadwyręży naszego zdrowia. Poza tym małe pieski są urocze i wszyscy się nimi zachwycają, są też zabawne i dobre.