Po co krewetkom są potrzebne minerały? Babaulti green neon

Prawidłowo prowadzona hodowla krewetek nie polega jedynie na utrzymaniu tych małych zwierzątek przy życiu. Chodzi przecież o to, by były one zdrowe, charakteryzowały się długim życiem oraz chciały się rozmnażać. Aby osiągnąć takie efekty, oprócz podstawowych i niezbędnych produktów wyposażenia, należy także stosować dodatkowe akcesoria i suplementy, takie jak na przykład minerały.

babaulti green neon

Różnego rodzaju minerały sprawiają, że krewetki babaulti green neon czy też każdego innego gatunku, będą po prostu rozwijały się lepiej. Trzeba pamiętać, że w naturalnym środowisku krewetek, takie minerały są czymś naturalnym. Niestety, nie ma ich w wodzie kranowej, dlatego trzeba sztucznie suplementować te minerały. Im bogatsze w mikroskładniki i czystsze są one, tym oczywiście lepiej. Krewetki chłoną je przez swoje skrzela, dlatego wspomniana już czystość minerałów jest tak ważna. Zależy od niej na przykład zdrowie tych zwierzątek.

Jak więc można zauważyć, minerały są nie tylko pożądanym dodatkiem do krewetkarium, ale są wręcz ich obowiązkowym elementem. Dlatego też nigdy nie zapominajmy o ich zakupieniu.