Jak skutecznie wytresować psa poprzez listę komend dla psów?

Trudno było by sobie wyobrazić świat bez zwierząt domowych. Psy i koty to wierni towarzysze dziecięcych zabaw, spacerów i wypoczynku. Nie ma się więc czemu dziwić, że tyle osób ma w swoich domach psy lub koty. Jeśli chodzi o psy, to jest tak dużo ras, że każdy spokojnie znajdzie dla siebie odpowiedniego psa, który charakterem będzie mu odpowiadał. Psy różnią się wielkością, zachowaniem, długością sierści itp, wybór jest naprawdę duży.

Jak wytresować psa?

Psy mają różne charaktery, często objawiają je już od pierwszych miesięcy. Nie zawsze wychowanie psa jest łatwe, szczególnie gdy jest on dosyć żywiołowy i energiczny. Tresurę psa należy rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej już w wieku szczenięcym. Czym starszy pies tym trudniej jest go nauczyć prostych komend. Warto też skorzystać z profesjonalnej tresury, oferowanej przez wykwalifikowanych psich behawiorystów. Ale można też tresować w swoim domu psa, wystarczy znaleźć komendy dla psa lista podstawowych psich sztuczek do opanowania. Lista ta nie jest długa, nie można psa przemęczać i zarzucać go zbyt wieloma trikami do opanowania. Każdą komendę należy ćwiczyć z psem cierpliwie, bez denerwowania i co jest bardzo istotne, zawsze trzeba psa nagradzać za dobrze wykonaną pracę.

Komendy dla psa lista

Lista prostych komend dla psa jest dosyć krótka. Zawiera ona takie pozycje jak: siad, leżeć, waruj, turlaj się, noga itp. Jak widać są to proste komendy, które można nauczyć każdego psa, trzeba jedynie wykazać się cierpliwością i być systematycznym w ćwiczeniu z swoim psem. Każde dobrze wykonane ćwiczenie należy nagrodzić psim smakołykiem, pod żadnym pozorem nie można nagradzać psa, który źle wykonał komendę, bo wtedy nigdy nie nauczy się on wykonywać jej dobrze. Z psem należy ćwiczyć przy każdej okazji, najlepiej w cichym i spokojnym miejscu, gdzie psa nie będą rozpraszać dodatkowe bodźce zewnętrzne.

Co daje psia tresura?

Warto wytresować każdego psa, bo dzięki temu życie z czworonogiem będzie łatwe i przyjemne. Z dobrze wytresowanym psem można się udać w każde miejsce, nie trzeba się w tym temacie ograniczać. Taki pies będzie dobrym towarzystwem na spacerze, będzie mógł się bawić z dziećmi i będzie grzeczny w każdej sytuacji. Nie będzie trzeba się martwić tym, że może on uciec, kogoś ugryźć czy nabroić. Jak widać jest wiele dobrych stron tresury psów, warto więc się zainteresować listą podstawowych komend dla psa, gdy planuje się wziąć szczeniaka lub psa ze schroniska. Na pewno wychowanie takiego psa będzie o wiele łatwiejsze.