Mosura rich water. Jaka woda dla krewetek?

Hodowla krewetek to nie jest trudne zadanie, ale wymaga pamiętania o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak prawidłowo przygotować podłoże i wodę w akwarium. W poniższym artykule zajmiemy się pokrótce tematem wody i tego, jakie właściwości powinna ona posiadać, aby krewetki rosły zdrowo i długo żyły.

mosura rich water.

Jeśli chodzi o wodę w akwarium, to najlepiej jest wykorzystać wodę z kranu. Co ważne jednak, nie może to być tylko woda. Trzeba ją wzbogacić odpowiednio, wykorzystując mosura rich water. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż trzeba wiedzieć, że w naturalnym środowisku woda posiada wiele minerałów, tak więc krewetki chłoną je przez skrzela bezpośrednio z wody. W tak zwanej kranówce minerałów niezbędnych krewetkom nie ma, dlatego należy je sztucznie uzupełnić. Na szczęście zastosowanie odpowiedniego preparatu sprawia, że wszystko jest tak, jak być powinno, a krewetki mają warunki takie, jak w naturalnym swym środowisku.

Co ważne, woda powinna mieć także odpowiednią temperaturę. Zależy ona od gatunku krewetek, dlatego przed ustawieniem właściwej temperatury, należy się dowiedzieć, jaką temp. preferują nasze zwierzaki.