Skalary i ich hodowla.

Ta ciepła Ameryka.

W dzisiejszych czasach możemy podjąć szereg różnego rodzaju hobby. Akwarystyka to jeden z nich. Zabawa w prowadzenie akwarium jest bardzo interesujące. Dla osób początkujących najlepszą rybką jest bojownik. Oczywiście skalar to już inna bajka. Skalar to tak zwany żaglowiec. Gdy znajduje się w narybku to ma kilkucentymetrowe rozmiary. Powoli rośnie i jest o niebo większy. Występuje w kilku barwach, srebrnej, w paski szare i czarne i tak dalej i tym podobnie.
Gatunek skalara pochodzi z Ameryki. Jego warunki to około 23 – 28 stopni celsjusza. Spożywa różne rodzaje karmy: żywy pokarm, suchy pokarm w granulkach i płatkach, spożywa również rośliny.

Te ciekawe rośliny.

W zależności od gatunku ryby należy stosować rośliny. Dla skalara rośliny powinny mieć duże liście. Tego rodzaju liście ma żabienica sercolistna, imnobium rozłogowe. One pochodzą również z ciepłego kontynentu. Należy podczas ich hodowli stosować dodatki, jak CO2. Ten środek jest w płynie. Wystarczy raz kapnąć by rośliny utrzymywały swój wygląd w akwarium. Zdarzyć się może, że roślina zostanie zjedzona lub wyciągnięta. Jednak jeśli rybka potrzebuje lub ślimak to tak będzie. Rośliny będą znikać. I warto tu dodać, że rośliny wytwarzają tlen dla rybek w akwarium.
Dlatego też warto pielęgnować i dokupywać je. Od czasu do czasu na stronach online lub w sklepie zoologicznym.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że rośliny to dodatek, który stwarza pozory warunków naturalnych dla rybek.