Te papużki faliste.

Papużki faliste to najbardziej popularne ptaki. Zobaczyć je można na wystawach ptaków. Jak i w miejscach takich, jak wszelkiego rodzaju Zoo. Zoo Safarii, czy też zwykłe zoo, hoduje tego rodzaju gatunek papugi w dużych grupach.

 

Papużki te są małe i występują w wielu barwach. Barwy piór to między innymi: zielone, białe, niebieskie, albo żółte. Rozmnażają się poprzez składanie jajeczek.
Nie wymagają zbytniej pielęgnacji, co pozwala im żyć w normalnych warunkach. Zazwyczaj są one w klatkach, małych lub dużych. Karma ich podstawowa to proso. W sklepach zoologicznych można zakupić mieszanki pokarmu dla papużek falistych.

Cena zakupu tego gatunku papugi to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Zakupić je można na stronach internetowych lub sklepach zoologicznych. O wiedzy, jakiej należy zaczerpnąć przy zakupie papugi można od sprzedawcy. Na rynku, w księgarniach tradycyjnych oraz online jest wiele książek o gatunkach papug oraz hodowli i rozmnażaniu. Warto zaopatrzyć się. A przed zakupem dobrze się zastanowić.