Jaka szczotka dla psa? Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Aby sierść psa wyglądała dobrze i była zdrowa, należy zadbać o odpowiednią dietę oraz pielęgnację. Regularne mycie odpowiednimi produktami jest bardzo ważne, podobnie jak strzyżenie oraz czesanie. Jaka szczotka dla psa okaże się najlepsza? Dlaczego regularne szczotkowanie ma znaczenie? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Szczotkowanie jest ważne

Regularnie szczotkowanie pupila ma znaczenie nie tylko dla jego wyglądu, ale również dla komfortu oraz zdrowia. Ta czynność pielęgnacyjna pozwala na pozbycie się martwego włosia oraz nadmiaru podszerstka. Dzięki czesaniu sierść będzie oczyszczona, nie będzie na niej splątań. Regularne szczotkowanie pozwala także zauważyć ewentualne niepokojące zmiany na skórze, pasożyty czy inne nieprawidłowości. Warto pamiętać, że czynność ta jest również korzystna dla wzrostu włosia. Odpowiednia szczotka i technika pozwalają wykonać masaż oraz usunąć martwy naskórek. Ten zabieg pielęgnacyjny przeprowadzony z wyczuciem, to dobra okazja do relaksu dla pupila.

Jaka szczotka dla psa?

W ofercie sklepów zoologicznych znajduje się dużo różnorodnych szczotek. Tak rozbudowana oferta może sprawiać pewne trudności podczas dokonywania wyboru, szczególne jeśli mowa o niedoświadczonych właścicielach psów. Podczas zakupów należy wziąć przede wszystkim rodzaj sierści pupila, każdy bowiem wymaga nieco innej pielęgnacji. Właściciele psów długowłosych powinni wybierać szczotki o prostych zębach. Krótka sierść wymaga solidnego wyczesania szczotką z twardym włosiem. Jeśli na sierści psa często pojawiają się mocno zbite kołtuny, oprócz szczotki przyda się również solidny grzebień.
Najlepsza szczotka to taka, której włosie dociera aż do skóry pupila. Dzięki temu można dokładnie wyczesać sierść i zadbać o odpowiednią pielęgnację. Warto wybierać szczotki z włosia naturalnego, które mają wiele zalet. Są łatwe w obsłudze, a także bardzo wytrzymałe.

Nie bój się zapytać

Jeśli nie masz pewności, jaka szczotka będzie najlepsza dla pupila, warto zasięgnąć porady specjalistów. Podczas wizyty u weterynarza, dobrze jest zapytać go o poradę. Pomocy powinien również udzielić pracownik sklepu zoologicznego. Jeśli robisz zakupy online, warto napisać wiadomość na podany adres kontaktowy i zapytać o poradę. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana szczotka oznacza prawidłową pielęgnację, która jest ważna dla zdrowia i komfortu psa. Odpowiedni wybór ma więc niemałe znaczenie, nie warto więc kupować losowo wybranej szczotki.