Jak często karmić psa?

Pies to zwierzak, który obok kota, najczęściej towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu. Wielu właścicieli stara się dbać o zdrowie pupila w najlepszy możliwy sposób.

 

Jednym z najważniejszych aspektów mających wpływ na zdrowie psa jest odpowiednia karma dla psa i regularne karmienie. Częstotliwość podawania karmy jest uzależniona od wielkości psa, a także od jego przyzwyczajeń. Niektórzy karmią psy dwa razy dziennie, inni stawiają na jeden, konkretny posiłek. Warto pamiętać o tym, że niezależnie od tego, czy pies jest karmiony raz, czy dwa razy na dzień, to pory podawania posiłków powinny być codziennie takie same. Oprócz częstotliwości jedzenia istotne jest by zadbać także o odpowiednią dietę dla psa. Więcej informacji a także karm odpowiednio dobranych znajdziesz na mojamiska.pl.

 

Pies się do tego bardzo przyzwyczaja, podobnie jak do regularnych spacerów, na których może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Niektórzy weterynarze zalecają, aby pies dostawał miskę dwa razy na dzień – raz z samego rana i drugi raz na wieczór. W takim przypadku dzienna porcja pożywienia powinna zostać podzielona na dwie części. Psiak o średniej wadze, który żywi się suchą karmą i nie ma zbyt dużo aktywności w ciągu dnia, będzie zadowolony z takich posiłków.