Ceny Shitake są tak różne, jak pochodzenia sprzedaży grzyba

Shiitake cena ich jest różna w zależności od opakowania i wagi samego produktu oraz także wysyłki go do Polski. Wiadomo niektóre wyroby importowane z krajów azjatyckich, np. Chiny, Japonia są obłożone dodatkowym cłem. Inaczej ma się sprawa, gdy są one produkowane w regionie lokalnym.

Ceny Shitake – zależne od miejsca ich sprzedaży

Shiitake cena przykładowa za świeże grzyby wynosi 28 zł za kg (możliwość przechowywania w lodówce w temp. 2-4 st.C przez około 2 tygodnie) Z kolei Liofilizat shiitake w opakowaniach tzw. doypack w cenie aż 20 zł za opakowanie mające tylko 25 gram produktu, za wagę 50 gram produktu trzeba zapłacić 40 zł. Natomiast 80 zł, to cena za opakowanie mające 100 gram grzyba shitake.

Shiitake cena , rodzaj -kostki shiitake z produkcji amatorskiej są w cenie od 12 zł za pojedynczą sztukę takiego grzyba. Z reguły nieco tańsze bywają grzyb suszone SHIITAKE pakowane po 50 gram opakowaniu- cena wynosi -jedynie 9, 50 zł wraz z przesyłką kurierem cena równa się 18, 10 zł (z dostawą do domu).

Shiitake cena ceny na aukcjach internetowych

Grzyby shitake suszone 100 gram opakowania kosztuje 13, 00 zł, a z dostawą 21, 99 zł. Inny warianty produktu to Shiitake -Twardnik Japoński (gotowe podłoże- grzybnia) za 1 sztukę cena wynosi 23, 00 zł, a 31, 00 zł z dostawą do Klienta.

Shiitake grzyb- cena prosto od producenta

Cena bezpośrednia od producenta zaczyna się już od 7 zł za 200 gram, gotowego już produktu.
Jest również dostępna opcja sprzedaży grzybów w skrzyniach, ważących odpowiednio od 1, 5 kg do ponad 2 kg za skrzynie produktu (grzyba).

Jak widać- ceny są dość zróżnicowane, uzależnione są one od miejsca sprzedaży oraz typu / stanu – ewentualnie przetworzonego produktu
Najbardziej opłacalnym zakupem jest zakup bezpośrednio od producenta, a także ze sklepów oferujących zdrową żywność.