Nietypowe rybki akwariowe – poznaj je

Zwierzęta mogą okazać się dobrymi kompanami codzienności. Opieka nad nimi przynosi wiele radości i przyjemności. Chociaż najczęściej na domowego pupila wybierane są psy lub koty, nie każdy ma czas i możliwość poświęcać im odpowiednią ilość czasu oraz uwagi. Jeśli Ty również jesteś w grupie tych osób, warto postawić na rybki. Chociaż one także wymagają odpowiedniej opieki, nie jest ona tak czasochłonna jak w przypadku kota czy psa. Nietypowe rybki akwariowe to również dobra ozdoba mieszkania. Poniżej znajdziesz kilka takich gatunków, które warto posiadać w swoim akwarium. Zapraszamy do lektury.

Nietypowe rybki akwariowe

Oto kilka propozycji, które warto rozważyć:

  1. Drewniak dwubarwny – ta ryba z pewnością może zająć miejsce na naszej liście. Rzeczywiście, drewniak przypomina po prostu kawałek drewna. Jest to ryba sumokształtna, a jej wygląd pozwala na skuteczny i kamuflaż. Ryba z tego gatunku może osiągnąć rozmiar do 15 centymetrów, ciało nie posiada łusek, jest długie i spłaszczone. Drewniaki dwubarwne są przyjazne, nie atakują ryb z innych gatunków, czy mniejszych rozmiarem. Drewniaki są wszystkożerne, w naturalnych warunkach są padlinożercami.
  2. Babka złota – osiąga niewielkie rozmiary, a jej ciało pokryte jest żółtymi plamami i paskami. Jeśli chodzi o samce, bronią swojego terytorium bardzo zaciekle. Z uwagi na ten fakt, warto trzymać je w grupie minimum 6 osobników. Najlepszym rodzajem pokarmu jest dla nich pokarm żywy. Wymagają zbiornika o minimalnych rozmiarze 40 litrów, lubią zakamarki w których mogą się ukryć.
  3. Bass słoneczny – na uwagę zasługuje ciekawe ubarwienie tej nietypowej ryby. Może osiągnąć nawet 40 centymetrów długości, ale zazwyczaj jest to o kilka centymetrów mniej. Największą część diety bassa słonecznego, powinny stanowić pokarmy pochodzenia zwierzęcego. Grupa składająca się z kilku ryb tego gatunku, potrzebuje akwarium o minimalnej wielkości wynoszącej 150 litrów, ale warto stawiać na większe rozmiary.
  4. Badis bengalski – Dario dario – nie tylko nazwa, ale także wygląd tej ryby jest niebanalny. Badis bengalski ma barwę pomarańczową, posiada również paski na ciele. Są tą malutkie ryby, które odżywiają się głównie skorupiakami, robakami oraz larwami owadów. Są to ryby, które dobrze czują się w mniejszym akwarium.

Zakończenie

Warto mieć akwarium z rybami. Opieka nad nimi może sprawić bowiem niemało radości. Podczas wyboru ryb do akwarium, pamiętaj o ich charakterze oraz potrzebach. Bardzo ważna jest wielkość akwarium, wyposażenie a także sposób żywienia rybek.