Jak pielęgnować kwiaty w wazonie

Świeże kwiaty są prawdziwą ozdobą każdego mieszkania. Nie wystarczy jednak wstawić roślin do wazonu, aby pięknie rozkwitały. Czasami sama woda nie wystarczy i wówczas szukamy sposobów na to, jak pielęgnować kwiaty w wazonie, by długo cieszyły swoim widokiem.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest wstawienie ciętych kwiatów do czystego wazonu, a także dbanie, o to by woda była codziennie zmieniana. Brudna i mętna woda sprzyja rozwojowi bakterii i przyspiesza proces gnilny. Jeśli zastanawiamy się, jak pielęgnować kwiaty w wazonie, powinniśmy też pamiętać o myciu i przycinaniu łodyg.

Zdarza się, że kwiaty w wazonie zwiędły, pomimo czystej wody. Zatem, jak reanimować zwiędłe kwiaty?

Jednym ze sposobów na przywrócenie do życia zwiędłych roślin jest zanurzenie we wrzątku. Miejmy na uwadze, że moczenie w ukropie nie może trwać zbyt długo, aby nie zniszczyć doszczętnie delikatnych kwiatów.
Jeśli chcemy wiedzieć, jak reanimować zwiędłe kwiaty, możemy spytać o to pracowników kwiaciarni lub zajrzeć do pism poświęconych ogrodnictwu. Doświadczony pracownik sklepu z kwiatami doradzi nam nie tylko, jak pielęgnować kwiaty w wazonie, ale też pomoże wybrać odpowiedni bukiet z okazji urodzin lub imienin.
Bardzo często wykorzystywanym sposobem, na to, jak reanimować zwiędłe kwiaty jest wsypanie do wody łyżeczki cukru. Taka metoda jest bardzo skuteczna i stosują ją z powodzeniem restauratorzy oraz hotelarstwo.
Okazałe bukiety nadają przytulny wygląd naszym mieszkaniom i wnoszą powiew świeżości. Bukiet działkowych kwiatów, czy imieninowa wiązanka są niezwykle wdzięcznym dodatkiem do aranżacji, pod warunkiem, że wiemy jak troskliwe zadbać o nasze bukiety.