Ile trwa cieczka u maltańczyka? O czym należy pamiętać?

Kochamy nasze psy, dlatego na właściwie każdym kroku staramy się im zapewnić maksymalny komfort bez względu na to, w jakim znajdują się wieku. Wiadomo, że poszczególne rasy borykają się z problemami, dlatego, zanim zdecydujemy się na zakupienie konkretnej rasy, warto zwrócić uwagę, na jakie dolegliwości jest narażona. Oczywiście warto pamiętać także o tym, że część psów znajduje się na tak zwanej czarnej liście, czyli liście psów groźnych. Koniecznie należy o tym pamiętać, ponieważ wiele osób decyduje się na jakąś rasę, zupełnie nie zna charakteru, jak i również tego, jakich problemów zdrowotnych można będzie się spodziewać.

Ile trwa cieczka u maltańczyka

Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się psy maltańczyki. Wiadomo, że to wspaniali przyjaciele naszego domu, te psy są niezwykle towarzyskie, jak i również bardzo łatwo jest je ułożyć. Koniecznie należy pamiętać, czy dany charakter będzie nam odpowiadał, ponieważ będzie to mogło wpływać na późniejszy komfort przebywania razem. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że w przypadku suczki, warto zwrócić uwagę na to, ile trwa cieczka u maltańczyka? Wbrew pozorom może to mieć duże znaczenie, ponieważ wpłynie na zachowanie psa. W przypadku tych psów trwa ona zwykle około 20-21 dni. Wiadomo, że należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dzięki temu znacznie łatwiej zarówno nam, jak i psy przejść przez ten czas. Warto wiedzieć, że podejście człowieka do tego specyficznego czasu również będzie miało wpływ na to, jak będzie się zachowywała suczka. Niezależnie od tego, jaką wiedzę na samym początku posiadamy, to jednak można będzie całkowicie zmienić je, gdy dowiemy się, jak wygląda cieczka, czego właściwie wtedy potrzebuje pies.

Warto zadbać o jego maksymalny komfort psychiczny, ponieważ będzie miał wpływ na to, jak pies będzie przechodził przez ten czas. Można więc dać dodatkowy kocyk, jak i większą ilość zabawek. Oczywiście w przypadku każdej suczki może pojawić się ciąża urojona, dlatego nie wolno dawać zabawek, które piszczą, ponieważ mogą one wzmagać tego typu zjawisko. Warto wiedzieć, że to my sami decydujemy o tym, jak pies będzie spędzał czas wolny, jednak mimo wszystko należy zadbać o wspólne spacery i przytulanie, ponieważ w tym szczególnym czasie suczka, będzie tego właśnie potrzebowała. Im więcej dowiemy się o swoim psie, tym znacznie łatwiej można będzie poradzić sobie z poszczególnymi sytuacjami. Dlatego tak duże znaczenie będzie to miało dla nas jako właścicieli.