Spaniel japoński – sprawdź co warto wiedzieć

Psy to zwierzęta, które ludzie bardzo chętnie wybierają na kompanów codzienności. Są wierne i oddane, ale wymagają także odpowiedniej opieki, o czym warto pamiętać. Jeśli preferujesz małe rasy, pupilem doskonałym może okazać się spaniel japoński. Więcej informacji na temat tej niezwykłej rasy znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Spaniel japoński

Chin japoński to rasa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Psy te mają niewielkie rozmiary, ale są za to bardzo czułe i przyjacielskie. Jeśli chodzi o opiekę, chin japoński nie jest najbardziej wymagającą rasą, ale o kilku ważnych informacjach należy pamiętać.
Najważniejszą kwestią pielęgnacyjną, jest konieczność zadbania o sierść psa. Regularne wyczesywanie to konieczność. Poza tym należy również dbać o uszy oraz oczy china japońskiego. Jeśli jesteś osobą, która nie ma czasu na tego rodzaju zabiegi, warto wybrać się z psem do profesjonalnego gabinetu. W takich miejscach można skorzystać z różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, które korzystnie wpływają na wygląd oraz zdrowie psa.
Tak jak w przypadku innych zwierzaków, ze spanielem japońskim należy regularnie odwiedzać gabinet weterynaryjny. Rasa ta narażona jest na zespół suchego oka, a regularna kontrola pozwoli zadbać o zdrowie zwierzaka.
Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu psa w czasie letnich upałów. Niestety chin japoński nie znosi najlepiej wysokich temperatur. Mata chłodząca dobrej jakości oraz inne tego rodzaju akcesoria są niezbędne, jeśli pragniesz zadbać o komfort i bezpieczeństwo psa tej rasy.

Dieta spaniela japońskiego

Odpowiednie żywienie china japońskiego to bardzo ważna kwestia. Jeśli chodzi o częstotliwość, posiłek należy podawać 2-3 razy dziennie w podobnych porach. Chin japoński powinien mieć zapewniony dostęp do karmy wysokiej jakości, która ma odpowiednio zbilansowany skład. Warto zastosować dietę mieszaną, składającą się w 50% pokarmu suchego oraz 50% pokarmu mokrego.

Wybierz dobrą hodowlę

Jeśli decydujesz się na zakup opisywanej rasy, zwróć uwagę na miejsce z którego pochodzi. Należy wybierać jedynie sprawdzone i legalne hodowle, które zapewniają odpowiednie warunki dla zwierząt. Warto również przeglądać ogłoszenia na portalach, gdzie czasami ktoś oddaje rasowe psy. Jeśli jednak coś wzbudza Twoje wątpliwości, co może świadczyć o prowadzeniu nielegalnej hodowli, warto taki fakt zgłosić do odpowiednich służb.