Najładniejsze małe psy na świecie

Wszystko co małe jest uważane za słodkie i rozkoszne. Tyczy się to różnych kwestii, w tym także zwierząt. Szczególnie psy małych ras są cenione na świecie, jest wielu zwolenników niewielkiej wysokości psich towarzyszy. Nie ma się więc co dziwić, że tyle osób decyduje się na przygarnięcie właśnie takiego psiego malucha, który nawet w wieku dorosłym osiąga wysokość kilkunastu centymetrów.

Adopcja małego psa – co się z tym wiąże

Jest wiele ras psów na świecie, psy różnią się nie tylko wielkością ale i charakterem czy wyglądem. Przygarnięcie psa to bardzo ważna decyzja, należy ją podjąć w sposób przemyślany i rozsądny. Pies to nie zabawka, nie można go kupować w prezencie dziecku, bo pies to duża odpowiedzialność. Nawet jeśli jest on niewielki i nie ma przy nim dużo pracy. Każdemu psu trzeba poświęcić odpowiednią ilość uwagi, trzeba się o niego troszczyć i go w odpowiednie sposób pielęgnować. Mimo, że psy lubią się bawić, są aktywne fizycznie i energiczne, to jednak nie samą zabawą one żyją. Należy je też dobrze karmić, zapewnić im warunki do wypoczynku i często wyprowadzać. Należy je też dobrze pilnować szczególnie na spacerach, bo tak czeka na nie wiele wrażeń i bodźców zewnętrznych, które mogą je skłonić do ucieczki w pogoni za czymś dla nich istotnym. Dlatego dobry właściciel małego psa nie powinien go spuszczać z oczu.

Najładniejsze małe psy

Rasy psów są tak różnorodne, że każdy wybierze z pośród nich coś dla siebie. Najładniejsze małe psy na świecie to zdecydowanie Yorki, Shih Tzu, Bichon Frize, Pudle miniaturowe, Sznaucery miniaturowe, Corgi, Buldogi francuskie i Szpice miniaturowe. Najpopularniejsze z nich to na pewno Yorki czyli Yorkshire Terriery. Są one malutkie i rozkoszne, są wiernymi towarzyszami zabaw i chętnie spędzają czas ze swoimi właścicielami. Yorki mają też jedną wielką zaletę, nie posiadają zwykłej sierści tylko włosy, dzięki temu nie uczulają swoich właścicieli i nie lenią się, co ułatwia ich pielęgnację. Inną popularną rasą małych psów są Buldogi francuskie. Obecnie panuje duża moda na posiadanie takich słodkich maluchów. Mają one króciutką sierść i krępą budowę ciała. Ich pyszczki wyglądają dosyć zabawnie, bo mają je nieco spłaszczone. Z małymi pieskami nie ma dużo pracy, rasy te nie są agresywne ani wymagające. Warto się zastanowić nad przygarnięciem właśnie takiego pieska, bo wyglądają one słodko i ładnie, są dobrymi towarzyszami i do tego są bardzo wierne. Na pewno mały piesek wniesie do domu wiele radości i zabawy.