Jak się chce – to można znaleźć zastępstwo!

Nie każdy może skorzystać z takich usług!

Chociaż niektóre usługi u kosmetyczki, fryzjera, stomatologa są bardzo przydatne i praktyczne, to niestety nie każdy może sobie pozwolić na tego typu rzeczy. Dlaczego? Podobnie jest w przypadku zwierząt: są kochane, oddane, pocieszające i niezastąpione, ale niektórzy mają uczulenie na sierść i nie mogą sobie pozwolić ani na ich obecność w domu, ani w pobliżu, u kogoś. Nie jest to nic złego, ponieważ nie każdy ma z górki, a praktycznie nikt, zwłaszcza, że wystarczy znaleźć jakiś zamiennik, czy też zastępstwo danej rzeczy, usługi itp.

Wszystko fajnie, ale…co jeśli jestem uczulona na substancje wybielające?

Jeśli chodzi o zęby i o wybielanie, to faktycznie ciężko znaleźć inny sposób na to, aby zmienić odcień naszego uzębienia. Zanim znajdziemy zastępstwo, wymieńmy przypadki, przy których należy unikać usług u dentysty, jak również wszelkich substancji wybielających, które znajdują się w większości pastach, czy też paskach wybielających. Zatem, jakie są wybielanie zębów przeciwwskazania?
– osoby posiadające cukrzycę – osoby zmagające się z cukrzycą muszą unikać takich substancji ze względu na to, że mają niski poziom kontroli glukozy we krwi. Jeśli pacjentowi jednak zależy na takim zabiegu, będą konieczne badania jamy ustnej, aby można było ocenić stan zdrowia jamy ustnej i dziąseł.
– kobiety w ciąży, oraz osoby poniżej 16 r.ż, jak również te, które mają problemy ze szkliwem, dziąsłami, jakiekolwiek zapalenie (znaczne zapalenie szkliwa – i tak musi to ocenić stomatolog)
Większość osób może sobie pozwolić na tego typu zabieg, ponieważ powyższe przypadki albo nie wymagają takiego zabiegu (jedynie odpowiedniej pielęgnacji), albo są rzadkie. Jeżeli należysz do tej grupy osób, która nie może sobie na to pozwolić, to musisz pamiętać o:
– regularnym myciu zębów pastą, która ma substancje bezpieczne dla Twojego szkliwa. Czyli 2-3 razy dziennie.
– płukaniu jamy ustnej, gdyż nie tylko odświeża oddech, ale również zabija bakterie i usuwa resztki jedzenia po dłuższym płukaniu.
– nici dentystycznej, która usuwa wszystkie zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach między zębami. Dzięki temu osad ,,nie zostanie’’ na zębach, a Ty zadbasz o ich higienę bez konieczności wybielania.
– unikaniu rzeczy, które pozostawiają osad: kawa, herbata, wino itp. Jeżeli odczuwasz taką potrzebę, to miej przy sobie chociażby płyn do płukania jamy ustnej (nie gumę do żucia!)