Jawa – co warto zobaczyć na indonezyjskiej wyspie?

Wyspa Jawa wchodzi w skład największego wyspiarskiego państwa na świecie – Indonezji. To miejsce popularne wśród turystów z całego świata. Nic dziwnego! Jawa oferuje niezapomniane widoki, piaszczyste plaże i przepiękne zachody słońca. Podpowiadamy co warto zobaczyć będąc na tej wyspie!

Jawa dla aktywnych

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą nudzić się podczas pobytu na Jawie. Wyspa ta oferuje dziesiątki pięknych szlaków, wspaniałe ścieżki trekkingowe oraz możliwość wejścia na wiele wulkanów. Wśród nich z pewnością godny zapamiętania jest wulkan Ijen. Lokalni przewodnicy oferują wejście na wulkan w godzinach nocnych – trekking trwa około dwóch godzin, a na samym szczycie można podziwiać wschód słońca i niezwykłą panoramę wyspy. Ijen wulkan wznosi się na wysokość niemal 2800m n.p.m., a wędrówkę wynagradza widok lazurowego jeziorka wulkanicznego.

Co warto zwiedzić na wyspie?

Podczas pobytu na Jawie z pewnością warto odwiedzić dwie najważniejsze świątynie na wyspie – Borobudur i Prambanan. Borobudur to świątynia buddyjska, której początki sięgają VIII wieku. Okazała budowla mieści się na malowniczym szczycie, z którego rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Prambanan jest z kolei całym kompleksem świątyń hinduistycznych (największym poza terenem Indii), z których większość budowli uległa zniszczeniu. To, co pozostało stanowi niezwykle majestatyczne miejsce, w którym można poczuć klimat poprzednich epok.

Plaże na Jawie

Jawa to również miejsce, w którym znajdziemy piękne plaże z białym piaskiem i lazurową, krystalicznie czystą wodą. Z pewnością warto odwiedzić plażę Sukamade, gdzie przy odrobinie szczęścia zaobserwować można żółwie morskie. Nieco bardziej dzika plaża Tanjung Papuma oferuje widok wystających nad poziom morza skał i wzburzonych fal. Na rajskie widoki możemy liczyć na plaży Wedimbo, gdzie odpoczniemy od zgiełku miasta i możemy obserwować podwodną florę i faunę. Na Jawie znajdziemy również wiele małych, dzikich plaż, które nie są popularne wśród turystów.