Ten interesujący gurami.

Dwa gatunki gurami.

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony gurami. Wyróżnia się gurami dwuplamisty, który pochodzi z Azji. Konkretna jego nazwa to trichogaster trichopterus. Żyje on w wodach lekko płynących. Tempereatura wody powinna znajdować się w przedziale od 22 – 28 stopni celsjusza. Jego wielkość przy maksymalnych warunkach akwariowych dochodzi do 12 cm. Minimalna długość zbiornika akwarium to około 1 metr. Zazwyczaj żywi się trzema rodzajami karmy.
Natomiast gurami mozaikowe to płaska ryba, o dwóch długich wąsach. Występuje w kolorze szarym. Jednak w zbliżeniu oka mienią się na gurami kolory. Pochodzi również z Azji, dokładniej z Malezji. Długość osiągana przez niego to 15 cm. Żywi się dwoma rodzajami pokarmu: żywym oraz suchym.

Nagłówek: Roślinność w akwarium.

Rośliny to bardzo ważny element w zakładaniu akwarium. Wyróżniamy setki roślin specjalnie hodowanych dla rybek dekoracyjnych. Gurami wymaga bujnej roślinności. Doskonała tu roślina to limnobium rozłogowe. Ta roślina pochodzi z Ameryki Południowej. Jej temperatura wody to 22 – 28 stopni.
Inny gatunek rośliny pływającej to różdżyca pospolita. Pochodzi z Meksyku i twardość tu wymaganej wody: miękka do twardej. Rośnie mniej więcej do 40 centymetrów.
Na zakończenie lekkie podsumowanie, roślinność to nieodłączny element środowiska wodnego. To dzięki nim rybki mają się czym żywić. Jak i również rośliny wspomagają filtrację wody w akwarium. Należy o nie dbać by zbiornik akwarystyczny funkcjonował jak należy.