Gatunki ryb akwariowych.

Ukojenie dla umysłu.

Po oglądaniu setki straszliwych zdjęć o wojnie w Syrii, można dla złagodzenia spojrzeć na akwarium, gdzie pływają malutkie stworzonka. Gatunki ryb akwariowych, które unoszą się zwinie w wodzie. Łagodny obraz, prezentacja rybek, które natura stworzyła, jak chciała. One nie potrzebują operacji plastycznych, plastiku oraz samochodu, który zatruwa powietrze. Jedynie pływają i wywijają ogon i płetwy, wąsy gurami zwinie się unoszą w wodzie.

Nagłówek: Trzy interesujące gatunki.

Ciekawe gatunki, jak dyskowiec, gębacz wielobarwny i bojownik bezbronny. Ten pierwszy gatunek to symphysodon discus pochodzenia amerykańskiego. Żyje w wodach spokojnie płynących o twardości miękkiej. Temperatury wody wynoszą po między 25 – 26, aż 29 stopni Celsjusza. Rybka ta chowa się przed agresywnymi rybkami w bujnej roślinności.
I jak w środowisku naturalnym tak w akwarium rybki akwariowe powinny mieć wiele skrytek, gdzie mogą natychmiast czmychnąć.
Inny rodzaj, kolejny z wymienionych to gębacz wielobarwny. Te ryby żyją w nieco chłodniejszej wodzie wystarczy już zaledwie 20 stopni ciepła. Żyją w rzece Nil, gdzie afrykańskie lato im przyjazne. Żywią się pokarmem żywym i suchym, rosną do 8 centymetrów.
I trzeci ostatni gatunek to bojownik bezbronny. Ma on nieco łagodniejszy wygląd niż bojownik syjamski. Jego płetwy ogon są krótkie, proste. Lubuje się w roślinności bujnej, samo – płynącej. Jak sama nazwa wskazuje jest ryba wojowniczo nastawiona. Gatunek ten jest prosty w utrzymaniu, jednak żyje nie długo. Żywi się pokarmem żywym i suchym.