Koty biało rude – wyjątkowe i niepowtarzalne

Miłośników kotów nie brakuje na całym świecie. Koty są wyjątkowymi stworzeniami, które potrafią być wspaniałym towarzystwem dla człowieka. Chcąc przygarnąć kota można się zdecydować na kota rasowego lub mieszańca, wszystko zależy od oczekiwań w tej kwestii. Niektóre koty w sposób szczególny wyróżniają się na tle innych zwierząt, takie są na pewno koty biało rude. Ich wyjątkowe umaszczenie zwraca uwagę, podkreśla też ich charakter.

Kolor sierści a charakter kota

Można zauważyć, że kolor sierści jest odpowiedzialny za charakter kota. Na niektóre umaszczenia kota zwraca się szczególną uwagę, tak też jest w przypadku kotów biało rudych. Już same rude koty są bardzo interesujące, a jeśli mają dodatek białego koloru w sierści, wtedy stają się jeszcze bardziej efektowne i niezwyczajne. Rudy kolor sierści zwykle charakteryzuje koty bardzo inteligentne i mądre, ale też trochę złośliwe i zadziorne. To koty, które nigdy nie ustępują w walce i są z natury dominujące. Dodatek białego koloru w sierści nadaje im nieco łagodniejsze brzmienie, dlatego koty te są tak wyjątkowe. Same rude koty przeważnie są kocurami, zaś koty rudo białe często występują jako kotki, to ciekawostka o której nie każdy wie.

Koty biało rude

Ciekawostką jest fakt, że koty o kolorze rudo białym nieco inaczej reagują na różne bodźce niż koty o innych kolorach sierści. Dlatego koty te mogą się inaczej zachowywać po szczepieniu czy podaniu kocich leków. Zwykle lekarze weterynarii są na to wyczuleni i bacznie obserwują reakcje takiego kota. Warto też wspomnieć o tym, że na świecie jest wiele słynnych rudych kotów, niektóre z nich mają białą domieszkę. Z pewnością każdy zna kota Garfielda, ulubieńca kreskówek dziecięcych czy też kota ze “Śniadanie u Tiffany’ego”. Równie popularny jest kot Hermiony z Harrego Pottera czy też kot z “Faceci w czerni”. Biało rudy kot to zwykle rudy kot w pręgi, wygląda to bardzo efektownie i ciekawie.

Zwykle każdy ma jakieś upodobania co do umaszczenia kota. Jedni lubią czarne koty, które są bardzo tajemnicze, innym podobają się szare pręguski. Nie brakuje też miłośników rudzielców i ich odmian. Rzadko kiedy występują typowo rude koty o jednolitym umaszczeniu, zwykle mają one dodatek białego koloru. Rudo białe koty często pojawiają się na kocich pokazach i są wysoko oceniane. Rudo białe są na przykład koty rasy Maine Coon, ich długi puszysty rudy ogon jest niezwykle okazały i przykuwa uwagę. Rudo białe kotki każdemu przypadną do gustu, warto się im bliżej przyjrzeć.