Kolorowe rośliny wodne.

Dobra filtracja w akwarium.

Rośliny w akwarium to jeden z elementów wspierający dobrą filtracje wody. To właśnie dzięki nim rybki mają dobrze napowietrzoną wodę. Woda w akwarium to jeden z trudnych procesów. Aby była doskonała dla danego gatunku należy wprowadzić różne zabiegi by rybki długo żyły.
Do wody można dodać rośliny, które będą wolno pływały, albo będą unosiły się na wodzie przywiązane do czegoś. Jednym z gatunków rośliny jest Lotos tygrysi czerwony. Ten rodzaj wygląda nadzwyczaj ciekawie. Ma czerwone liście z domieszką zieleni. Liście są bardzo szerokie, okrągłe rosną w gromadzie. Wymagają preparatu CO 2 oraz światła.
Natomiast inny gatunek, roślina pływająca to pistia rozetkowa. Ona jest zupełnie zielona, ma liście okrągłe, grube oraz na liściach ma paski, jakby widelcem przejechane. Występuje w miejscach nasłonecznionych, raczej tropikalnych. I również wymaga oświetlenia oraz dodatkowo nawozu z żelazem.
Podsumowując, rośliny to element wymagany w akwarium. Nie warto stosować plastikowych roślinek, które rybki mają zamiar podgryzać.