Wybieramy kwiaty na ślub

Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości w naszym życiu, dlatego też potrzebują specjalnej oprawy. Z tego też powodu musimy wybrać kwiaty, z których zostaną wykonane dekoracje. Klasyczne róże mogą nam się wydawać zbyt banalne, w końcu to one przeważnie zostają umieszczone w deklaracjach czy bukiecie panny młodej. Choć wydaje nam się, że możemy wybierać spośród lilii, kalli czy gerberów, to warto zastanowić się jakimi kwiatami pragniemy uświetnił ten dzień. Pamiętajmy, że współcześnie nie muszą to być wyłącznie białe kwiaty. W ślubnych wrażeniach królują pastelowe kolory A poważniejsze panie decydują się nawet na granatowe dodatki. Ale od czego zacząć poszukiwanie?

Wybieramy kwiaty na ślub

Wybór jest naprawdę szeroki, jednak zanim zadamy sobie pytanie jakie kwiaty na ślub wybrać najlepiej warto poszukać inspiracji w porze roku czy nawet miesiącu, w którym bierzemy ślub. Dlaczego? Sezonowe kwiaty wbrew pozorom świetnie nadaje się jako oprawa tak wyjątkowej okazji jaką jest ślub. Świeże i pełne witalności kwiaty doskonale będą się prezentować w deklaracjach i bukietach. Ich następnym atutem jest również cena, w końcu na udekorowanie kościoła, sali a także dodatkowe bukiety w ramach podziękowań potrzebujemy ich całe snopy.
Pamiętajmy również, że kwiaty mające stanowić oprawę tego szczególnego dnia wcale nie muszą być wyszukane, w kwietniu mogą to być tulipany. Natomiast w maju i czerwcu doskonale sprawdzą się kwitnące właśnie wtedy bzy. Szczególnego uroku mogą one dodać zwłaszcza weselu organizowanemu na świeżym powietrzu. W końcu ich piękny zapach na zamkniętej sali sam w sobie może lekko odurzać. Tak samo w środku lata niesamowity efekt zrobią proste i banalne słoneczniki.
W trakcie planowania dekoracji ślubnych warto udać się po radę do florystyki, która nie tylko omówić z nami nasze wybory ale także doradzi pod względem dodatków a także samego wykonania dodatków. Po takiej rozmowie wystarczy już tylko zamówić odpowiednie rośliny i czekać na ten szczególny dzień w życiu.