Jakiego kota wybrać – Maine Coona czy Ragdolla?

Koty to bardzo interesujące zwierzęta, które mogą człowiekowi wiele zaoferować. Są wspaniałymi towarzyszami dla dorosłych i dzieci, nie mają specjalnych wymagań i są samodzielne i samowystarczalne, a to znacznie ułatwia opiekę nad nimi. Nie wymagają specjalistycznych zabiegów kosmetycznych, spacerów, wyprowadzania na dwór, dodatkowo mają bardzo różnorodne charaktery, łatwo więc można znaleźć kota dla siebie odpowiedniego.

Różne rasy kotów

Na świecie istnieje wiele ras kotów, jest więc z czego wybierać. Każda rasa ma swoje cechy charakterystyczne, czym wyróżnia się na tle innych kotów. Zanim zdecydujemy się na rasowego kota warto poczytać najważniejsze informacje o tej rasie. W ten sposób można się na niego w odpowiedni sposób przygotować i zapewnić mu jak najlepsze warunki bytowe. Jest wiele popularnych ras kotów, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem, ale obecnie najpopularniejsze są koty rasy Maine Coon i Ragdoll. Te dwie rasy kotów odznaczają się ciekawym wyglądem i jeszcze ciekawszym charakterem. Warto zapoznać się z ich specyfikacją, zanim zdecydujemy się na zakup kotka jednej z tych ras.

Maine Coon czy Ragdoll?

Maine Coon to rasa, która przede wszystkim wyróżnia się wielkością. To największe koty rasowe jakie istnieją. Dorosły samiec może posiadać nawet 10 kg, zdarzają się też wyjątkowe przypadki, gdy waga ta jest jeszcze większa. Ogromna ilość futra, która otacza ich ciało sprawia, że wydają się one być jeszcze większe niż w rzeczywistości. Koty te wyróżniają się wysoką inteligencją, żywiołowością i chęcią do zabawy. Nawet dorosłe koty chętnie spędzają dnie na nieustającej pogoni za piłką czy inną kocią zabawką. Z kolei Ragdoll to najłagodniejsza rasa kotów jaka istnieje. Tym kotom wystarczy do szczęścia miejsce do wypoczynku i mnóstwo pieszczot. Należą one do kotów o sierści średniodługiej, są puchate ale nie lenią się zbyt mocno.

Odpowiedni kot dla odpowiedniego człowieka

Jeśli więc by można było porównać te dwie rasy i zdecydować czy wybrać Maine Coon czy Ragdoll, to można stwierdzić, że Maine Coony mają dłuższą sierść, są większe i bardziej energiczne od kotów rasy Radgoll. Dlatego osoby ceniące sobie spokój w domu i leniuchowanie, docenią koty rasy Radgoll, a osoby lubiące się bawić ze zwierzętami, doceniający ich żywiołowość i charakter powinny się zdecydować na koty rasy Maine Coon. Obie te rasy są wyjątkowe i przyniosą wiele radości każdemu człowiekowi. Warto przy tym zapamiętać, by kupować koty ze sprawdzonych hodowli.