Kot perski, a kot syjamski.

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony porównaniu dwóch ras. Rasa kota perskiego oraz rasa kota syjamskiego to dwie odrębne rasy. Przyglądnijmy się pierwszej rasie.

 

Rasa ta to kot o długiej gęstej sierści. Kot ten wyjątkowo łagodny, o leniwym sposobie bycia. W dotyku sierść jest nadzwyczaj szokująca. Ktoś, kto nie miał styczności z tego rodzaju kotem, nie może sobie nawet wyobrazić, jak miękkie jest jego futerko. Kot ten wyjątkowo w cenie. Posiada swój oryginalny charakter. Koty te są w cenie od kilkuset złotych, po ponad tysiąc wraz z papierami rodowodowymi.

 

natomiast rasa kota syjamskiego to przeciwność rasy persa. Nie są one o wyglądzie puszystego kota. Jednak sierść ich jest również ciekawa. Koty te maja szczupła budowę posiadają krótka sierść oraz inteligentny charakterek.
Powinny być odpowiednio zadbane, spożywać odpowiednio dobrany, wysokiej jakości pokarm. Cena tej rasy wraz z papierami rodowodowymi sięga od 1, 5 tysiąca wzwyż. W po dobie barwa futra do kota balijskiego, jasna, jak by podpalana.