Żako, papuga z innego kontynentu.

Niniejszy artykuł został poświęcony papudze wprost Z Afryki o nazwie Żako. Papuga ta była chyba najbardziej interesująca ze wszystkich okazów. Odróżnia się ona zupełnie. Jej kolor szaty to szary. Wygląda nadzwyczaj spokojnie i inteligentnie. Nie rzuca się na palec, ani na zwiedzających. Niezwykle duży okaz, który żyje w warunkach maksymalnie dla niego dobrych około 50 lat.

 

Papugi te można zakupić na stronach internetowych. Sprzedawane jako jeszcze małe pisklęta. Jak i już wyhodowane są w sprzedaży. Cena ich od kilku tysięcy złotych. Papuga ta rozmnaża się poprzez składanie kilku jaj. Jaja te są wysiadywane przez nią.
W Afryce żyje na wolności, tam żywi się ziarnami oraz owocami. Niezwykle ciekawy okaz warty poświęcenia kilku chwil. Piękny wygląd, w porównaniu z zielonymi szatami innych gatunków papug. Wymaga dużego pros-toru, aby móc rozpościerać swoje skrzydła.
Reasumując, papuga Żako z Konga, to niebiański kolor jasnej szarości, oraz spokojny wygląd tego ptaka. Papuga nadzwyczaj ogromna, wymaga odpowiedniej pielęgnacji na co dzień.