Podłoże do krewetkarium. Kupujemy podłoże do akwarium z krewetkami

Nabywając akwarium z myślą o małej hodowli krewetek, należy je odpowiednio wyposażyć. Zacząć trzeba od samych podstaw – dosłownie od podstaw, czyli od tego, co znajdzie się na samym dole w akwarium. W poniższym tekście napiszemy nieco więcej o podłożu.

podłoże do krewetkarium

Decydując się na konkretne podłoże do krewetkarium najlepiej jest wybrać produkt dobrej jakości. Na szczęście akcesoria do tego hobby nie są kosztowne, tak więc zakup podłoża nie nadwyręży naszego portfela. Podłoże powinno być bogate w minerały, a także najlepiej, by miało ciemną barwę. Krewetki najlepiej czują się w podłożach ciemnych, dlatego sprawiając im taki produkt, zapewniamy im prawidłowy i spokojny rozwój, jak również samopoczucie.

Należy pamiętać, że ilość podłoża powinna być starannie dobrana, według tego, co jest napisane na opakowaniu produktu. Warstwa minimalna to przynajmniej 5 centymetrów, natomiast nie powinna być ona większa niż 10 centymetrów. Dzięki dobrej klasy podłożu, rozwijają się w nim dobroczynne bakterie, które są niezbędne do życia krewetek, na przykład bakterie tlenowe. Co istotne, w różnych częściach akwarium można stopniować wysokość warstw.