Dlaczego pies gryzie buty?

Bardzo dużym problemem wielu właścicieli psów jest oczywiście gryzienie butów. Koniecznie należy zastanowić się nad tym, z jakiego powodu pies to robi, by móc we właściwy sposób zareagować. Przede wszystkim, jeśli jest to szczeniak, to wiadomo, że z czasem może zacząć gryźć buty, szczególnie skórzane, ponieważ zmieniają mu się zęby z mlecznych na stałe. Wiadomo, że jest to problematyczne, jednak można z łatwością sobie z tym poradzić, a mianowicie koniecznie trzeba zakupić gryzaki, specjalne kości dla szczeniąt, które będą dopasowane do wielkości malucha.

Dzięki temu będzie można przekonać się o tym, jak szczeniak sobie z tym radzi. Jeśli tylko będziemy chcieli, możemy dać maluchowi takie zabawki. Warto zadbać o ich różnorodność, ponieważ psu bardzo szybko nudzą się poszczególne elementy do zabawy. Dlatego kilka można chować, kilka można mu dawać, a następnie podmieniać. Dzięki temu szczeniak będzie mógł sobie gryźć, co będzie lekiem na jego swędzące dziąsła, jednocześnie zostawi nasze buty w spokoju.

Pies gryzie buty

Jeśli starszy pies właśnie w taki sposób się bawi, warto zobaczyć czy nie ma problemów z zębami. U starszych psów mogą pojawić się przeróżnego rodzaju problemy z dziąsłami, z kamieniem nazębnym, ale także z innymi chorobami, które powodują, że pojawi się swędzenie. Jeśli pies gryzie buty, to koniecznie należy udać się do weterynarza, który nie tylko sprawdzi, w jakiej kondycji jest uzębienie, ale przede wszystkim będzie w stanie odpowiednio zaradzić. Warto pamiętać, że to od właściciela będzie zależało, w jaki sposób będzie podchodził do zadbania o zdrowie swojego pupila. Koniecznie regularne wizyty u weterynarza będą mogły okazać się zbawienne, jak i również sprawią, że będziemy spokojni o psa.

 

Jeśli jego zachowanie się zmieni, to warto udać się na dodatkową wizytę, ponieważ to na tej podstawie można będzie przekonać się o tym, czy wszystko jest w porządku, ale przede wszystkim pozwoli to na ochronę naszego obuwia. Zmiana w zachowaniu psa zawsze ma jakąś przyczynę, dlatego nie wolno go za to karcić, ponieważ to właśnie w ten sposób będzie w stanie nam coś powiedzieć. Między innymi dlatego warto jest regularnie odwiedzać weterynarza, a jeśli dzieje się coś niepokojącego, to warto zadbać o dodatkową wizytę. Pozwoli to na uspokojenie właściciela, a w razie konieczności na zastosowanie konkretnego leczenia jeśli chodzi właśnie o psa. Zdrowie pupila ma duże znaczenie dla nas samych, jak i dla niego. Musimy o tym pamiętać.