Maltańczyk – charakter i opis rasy

Wybór psa to wybór na całe życie. Psy są zwierzętami domowymi, które są wierne i oddane swoim właścicielom. Trzeba jednak o nie dbać i zapewnić im godziwe warunki do życia. Jest wiele ras psów, zanim się jakiegoś przygarnie trzeba się dowiedzieć jak najwięcej o tej rasie. Każda rasa jest inna, ma swoje wymagania i oczekiwania, są psy obronne, psy towarzyskie, psy stróżujące i psy ratownicze. Trzeba więc najpierw określić, jaki charakter ma pełnić pies w naszym domu i dopiero potem wybrać jedną z ras.

Jakiego psa wybrać?

Każda rasa psów ma swoje zalety. Psy różnią się od siebie wyglądem i charakterem, mają też różne zachowania. Można się zdecydować na małego pieska lub dużego psa obronnego. Można jednak zauważyć, że zdecydowanie to właśnie małe rasy psów cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Jest wiele popularnych ras małych psów, wśród nich na szczególną uwagę zasługuje maltańczyk. Ten uroczy biały maluch zdobył serca wielu ludzi na całym świecie. Ten piesek jest żywiołowy, oddany, wierny, skory do zabawy i doskonale nadaje się na towarzysza człowieka. Maltańczyki nie są agresywne, są bardzo posłuszne i doskonale nadają się do zabawy z dziećmi. Chętnie też towarzyszą starszym osobom w wypoczynku. Nie są zbyt wymagające, jedynie trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednią pielęgnację sierści.

Maltańczyk opis rasy charakter

Maltańczyk to inaczej Biszon Maltański, chociaż ma niewielkie rozmiary, to przy tym ma ogromną osobowość i duże serce. To mały ale bardzo oddany piesek, skory do zabawy. Jest typowym psem towarzyskim o wyjątkowym wyglądzie. Maltańczyki występują tylko i wyłącznie w białej kolorystyce, nie ma tu miejsca na żadne plamy, przebarwienia czy inne odcienie sierści. Sama sierść jest długa, miękka i jedwabiście gładka, jest też całkowicie prosta. Maksymalnie piesek ten może wyrosnąć na wysokość około 20cm. Maltańczyk opis rasy charakter to zbiór kilku podstawowych informacji o tej rasie. Maltańczyki są bardzo mądrymi psami, które bardzo szybko się uczą. Bez problemu można ich nauczyć różnych sztuczek i prostych komend, dosłownie łakną one wiedzy i lubią aktywnie spędzać czas, nie tylko pod względem ruchowym, ale też pod względem intelektualnym. Ich charakter jest mało skomplikowany, nie są agresywne ani złośliwe, chociaż lubią dobrze pożytkować czas. Jeśli będą się nudzić, wtedy mogą niszczyć swoje otoczenie. Psy te są bardzo czułe i sympatyczne, ponad wszystko kochają swojego właściciela. Nie szczekają zbyt dużo, dobrze też tolerują inne zwierzęta domowe, także koty. Nie mają też skłonności do chorowania i żyją dosyć długo.