Rybki dekoracyjne.

Ten welonek.

Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie gatunku rybki dekoracyjnej. Wyróżniamy różne gatunki rybek dekoracyjnych, między innymi: bojownik, skalar, gurami, welonki, neonki, gupiki, oraz węgorze. Welonek to rybka, która występuje w kilku odmianach. Ona jest bardzo interesującym gatunkiem. Prezentuje nienagannie się w akwarium. Szate ma złotawą lub białą. Lubi ciepłą temperaturę. Rośnie w szybkim tempie. Dobrze znosi gatunek skalara w swoim towarzystwie. Spożywa suchy pokarm i nie tylko. Rośnie do rozmiarów około 10-20 centymetrów maksymalnie. Wymaga dużego akwarium kilkudziesięciu litrowego.

Rośliny do akwarium.

Jak i w naturze, tak i w akwarium muszą być warunki do życia dla rybek akwariowych. Dlatego też warto inwestować w rośliny i ich dodatki. Rośliny te są zupełnie inne niż lądowe. One mają również inne warunki, które należy stworzyć by dobrze rosły. One to między innymi: anubias bartera, onovodek boivina, albo onovodek kędzierzawy. Pierwszy z nich to roślina o wyglądzie liści szerokich na łodygach. Pochodzi z afryki, gdzie temperatura to około 25 stopni. Kolejna roślina wyżej wymieniona rośnie do 60 centymetrów i pochodzi z Madagaskaru. Doskonała do dużych akwariów, gdzie może swobodnie rosnąć. Ostatnia z roślin jest wprost z Indii. Chodowla jej odbywa się w ciepłych warunkach około 25 – 30 stopni celcjusza.
Rośliny te można zakupić na stronach internetowych. Jak i również sprzedaż ich odbywa się w sklepach zoologicznych. Przechowywane są w akwariach wraz z rybkami.