Sznaucer biały miniaturka – sprawdź co warto wiedzieć

Psy niewielkich rozmiarów cieszą się niemałą popularnością. Doskonale sprawdzą się w przypadku mieszkań w bloku, łatwo zabrać je w podróż. Często mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, rzeczywiście bardzo często tak jest. Jeśli szukasz takiego przyjaciela i zależy Ci na zwierzaku w niedużym rozmiarze, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Sznaucer biały miniaturka

Jedną z najpopularniejszych niewielkich ras jest sznaucer biały. Psy tej rasy mają szorstką sierść oraz bardzo charakterystyczne brwi, które można określić mianem krzaczastych. Sznaucer biały miniaturka to rasa odważna i bardzo przyjacielska. Z takiego kompana ucieszy się niejeden miłośnik psów.
Sznaucer w wersji mini waży zazwyczaj pomiędzy 4 a 8 kilogramów. Chociaż psy tej rasy są niewielkie, cechuje je niemała waleczność. Już od małego reagują na niepokojące sytuacje, dlatego mogą sprawdzić się jako psy obronne. Warto także wiedzieć, że już od szczeniaka sznaucery pokazują swój charakter, często bywają uparte. Właściciel z odpowiednim podejściem nie powinien jednak mieć problemów z wychowaniem pupila.

Żywienie psa

Jeśli chodzi o posiłki dla psa, możliwości jest kilka. Dla osób które mają odpowiednią wiedzę oraz czas, dobrym wyjściem okażą się własnoręcznie przyrządzane posiłki. Muszą być odpowiednio przygotowane i zbilansowane, aby pies pozostał w dobrej formie. Takie posiłki można urozmaicać karmą suchą, warto jednak pamiętać, że jest to tylko dodatek. Podawanie jedynie takiej karmy nie dostarczy organizmowi psa odpowiedniej ilości płynów. Jeśli chodzi o karmę mokrą, może okazać się ona niepraktyczna. Sznaucer ma bowiem pokaźną brodę, którą mokra karma może oblepiać. Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu posiłków dla psów tej rasy, warto zasięgnąć fachowej porady. Najlepszym źródłem wiedzy okaże się rozmowa z lekarzem weterynarii oraz sprzedawcą w sklepie zoologicznym.

Zadbaj o potrzeby psa

Poza odpowiednim karmieniem, trzeba także pamiętać o zadbaniu o kondycję psa i wygląd oraz stan jego sierści. Szczotkowanie, oczyszczanie sierści, przycinanie pazurów i inne zabiegi to konieczność. Aby zadbać o to w najlepszym sposób, warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu, który oferuje pielęgnację. Jeśli chodzi o kondycję, sznaucerowi należy zapewnić dużo ruchu. Częste spacery oraz różne aktywności na świeżym powietrzu to coś, co ta rasa uwielbia i czego potrzebuje. Warto zapewnić psu rozrywkę i możliwość pokonywania wyzwań. Aportowanie to doskonała aktywność, przydadzą się również różnorodne zabawki dla psów ze sklepu z artykułami dla zwierząt dobrej jakości.