Sofa dla psa. Co szczególnie należy wziąć pod uwagę podczas zakupów

Coraz większą popularnością cieszą się meble przeznaczone dla naszych czworonożnych przyjaciół psów. Dzięki nim ze standardowych i dobrze znanych legowisk swojego pupila przenieść na wyższy poziom — zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Jak to możliwe? Wystarczy zainwestować w miniaturową sofę przeznaczoną dla psa. Sprawdź, jak mądrze wybrać taki mebel.

Jakie meble dla psów warto kupić?

Coraz więcej osób czworonogi traktuje jak prawdziwych członków rodziny. Aby psom lepiej mieszkało się z nimi w domu czy mieszkaniu, inwestują w różnego typu legowiska. NA rynku dostępne są standardowe legowiska w różnych rozmiarach i kolorach, tapicerowane odmiennymi tkaninami. To dla Ciebie za mało? Postaw na legowisko z górnej półki, jakim jest sofa dla psa! Szczególnie ciekawie we wnętrzach w stylu modern classic, glamour czy klasycznym prezentować się będzie sofa chesterfield dla psa — urocza miniatura prawdziwych mebli wypoczynkowych.

Cechy psiej sofy, o których trzeba pamiętać?

Oczywiste jest, że psy są różne. Jedne są malutkie i mają krótkie nóżki oraz niewielką wagę. Inne są olbrzymie z wielkimi i długimi łapami oraz wagą, której nie powstydziłby się drobny nastolatek. Poszczególne rasy mają też sierść różnej długości. O wszystkich tych cechach trzeba pamiętać, wybierając sofę dla psa. Dlaczego? Najlepiej, jeśli mebel ten będzie miał wymiary, które odpowiadać będą większości psów. Zbyt wysokie nóżki sofy dla psów mogą utrudniać wejście na nią niewielkim pieskom lub starszym pupilom. Za wąskie siedzisko nie pozwoli natomiast wygodnie ułożyć się większym rasom.

Jaka tkanina na psią sofę?

Każdy właściciel psa wie, że nie ma możliwości ustrzec się przed jego sierścią w domu. Aby sofa dla psa służyła mu jak najdłużej i wyglądała dobrze przez długi czas, warto wybrać model tapicerowany tkaninami przyjaznymi zwierzętom. Co konkretnie to oznacza? Powinny one mieć gładkie runo, które zapobiegać będzie wbijaniu się w nie sierści. Zamiast tego pozostanie ona na powierzchni tkaniny, skąd łatwo będzie ją usunąć, np. podczas odkurzania. Kluczowe jest też, aby obić sofę dla psa tkaniną łatwoczyszczącą. Obie te cechy wykazują welwety i floki dostępne w naszej ofercie.

Gdzie ustawić psią sofę?

Czy sofa dla psa powinna stać w salonie, a może w przedpokoju, kuchni czy sypialni? Nasi klienci najczęściej decydują się na zamówienie miniatury sofy dla psa do swojego salonu. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ona pasować do innych wnętrz. Warto też pamiętać, że sofy dla psów mogą być wykorzystane także jako kanapy tarasowe. Kluczowe jest jednak, aby chronić je przed bezpośrednim kontaktem z wilgocią i promieniami słonecznymi. Dlaczego? W innym przypadku tkanina może wypłowieć z czasem, a nasiąknięte wodą gąbki tapicerskie stracą swoje pierwotne właściwości.

Stylowa psia sofa? Chesterfield!

Lubisz styl glamour, klasyczny czy modny aktualnie modern classic? Dobrym wyborem dla Ciebie będzie sofa dla psa chesterfield. Pikowania, ozdobne oparcie, zastosowanie dekoracyjnych gwoździ tapicerskich i tkanin w najmodniejszych kolorach sprawiają, że z pozoru zwyczajny mebel nabiera luksusowego i eleganckiego charakteru.