Agrowłóknina

Na polskim rynku dostępnych jest kilka typów agrowłókniny, o różnej grubości i kolorze. Warto zatem przed jej zakupem dowiedzieć się która agrowłóknina do czego służy.

Agrowłóknina wytwarzana jest z włókien polipropylenowych i charakteryzuje się nieregularną strukturą z odciśniętymi rowkami. Dzięki temu jest lepsza cyrkulacja powietrza i przepływ wody. Najczęściej stosowana jest w celu ochrony roślin lub przyśpieszenia ich wzrostu.

Wyróżnia się dwa rodzaje agrowłóknin: do okrywania oraz osłaniania roślin i do ściółkowania gleby. Ze względu na ich zastosowanie można je wykorzystać w ogrodach, na polach, tunelach foliowych oraz w nieogrzewanych szklarniach. Co najważniejsze nie ma znaczenia, którą stroną założymy agrowłókninę. W każdym przypadku po rozłożeniu spełni ona swoje zadanie. Agrowłókninę można rozkładać mechanicznie lub ręcznie. Należy jedynie pamiętać o tym, aby nie była ona zbyt napięta lub zbyt luźna. Powinna być rozłożona w taki sposób, aby mogła rosnąć wraz z roślinami, które się pod nią znajdują.