Bagan Birma czy warto?

Bagan Birma to starożytne miasto i księstwo o powieszchni ponad 100 kilometrów kwadratowych. Charakteryzuje się ona wyrastającymi klasztorami oraz świątyniami. Jest to więc obowiązkowa pozycja jeżeli zdecydowaliśmy się na podróż po Indiach.

Jak dotrzeć do Bagan Birma ?

Na miejsce dostaniemy się praktycznie każdym środkiem transportu. W Indiach dostępne są połączenia lotnicze i są one polecane jedynie w przypadku kiedy nie mamy dużo czasu na zwiedzanie i szybko chcemy dostać się do tej pięknej krainy. Jeżeli jednak chcemy poczuć prawdziwe Indie to warto wybrać inny środek lokomocji. Bardzo popularne w Indiach są połączenia autobusowe oraz pociągi. Warto wybrać właśnie te środki lokomocji i podróżować wraz z tubylcami aby sprawdzić jak naprawdę wyglądą życie w Indiach.

Atrakcje i zwiedzanie

Na miejscu w tym starożytnym mieście nie ma żadnego planu zwiedzania. Panuje ogólny nie ład, tak więc każdy musi po swojemu zaplanować zwiedzanie tego miejsca. Warto przed wycieczką zaopatrzyć się wieć w dokładną mapkę tego miejsca. Po mieście z uwagi na bardzo duży teren do przebycia, polecane jest wynajęcie roweru a najlepiej skutera, aby móc szybko i sprawnie podróżować do kolejnych miejsc. Zwiedzanie warto podzielić na kilka etapów. Warto pamiętać bowiem, że w Indiach panuje bardzo gorący i wilgotny klimat do którego nasze organizmy nie są przystosowane. Możemy więc odczuwać większe zmęczenie. Warto więc zwiedzanie podzielić na dwie sekcje, poranną oraz popołudniową. W przerwie warto udać się na dobry obiad i odpoczać w czasie największego upału. Warto też pamiętać, że wstęp do miasta jest płatny. Na szczęście bilety nie są drogie i nie powinniśmy zapłacić więcej niż 65 złotych za 5 dni pobytu. Na miejscu musimy znaleźć też sobie jakiś nocleg. Będzie on niestety droższy niż inne tego typu na terenie Indii, ale i tak nie mamy na co narzekać, ponieważ nocleg dla dwóch osób to koszt około 50 złotych, czyli znacznie taniej niż w krajach turystycznych zachodniej europy.